رئیس جهاد کشاورزی بهارستان:

اراضی گلخانه‌ای بهارستان افزایش پیدا می کند

  • کد خبر : 589965
  • 31 می 2020 - 11:33
اراضی گلخانه‌ای بهارستان افزایش پیدا می کند

رئیس جهاد کشاورزی بهارستان گفت: توسعه اراضی گلخانه‌ای شهرستان بهارستان در مساحت ۵ هکتار در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مجتبی مرادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع توسعه اراضی گلخانه‌ای شهرستان، عنوان داشت: با برداشته شدن برخی از موانع قانونی روند توسعه گلخانه‌‌ها در بهارستان سرعت گرفته است.

وی در ادامه باتاکید بر تدابیر اندیشیده شده در جهت توسعه گلخانه‌ها، تصریح کرد: برنامه‌‌ریزی جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان برای افزایش و توسعه گلخانه‌‌های این شهرستان در سال جاری ۵ هکتار می باشد.

مرادی در رابطه با اهمیت حمایت از سرمایه‌‌گذاران در حوزه احداث گلخانه‌‌ها، بیان داشت: افرادی که تمایل برای فعالیت در این حوزه داشته باشند در ارائه مجوز و تسهیلات ۹ درصد مورد حمایت جهاد کشاورزی بهارستان قرار می گیرند.

توسعه گلخانه‌ها مصرف آب را کاهش می دهد

وی همچنین به اینکه توسعه گلخانه‌‌ها به صرفه جویی و کاهش مصرف آب در حوزه کشاورزی کمک شایانی می کند، اشاره کرد و گفت: بیشترین محصولات گلخانه‌ای شهرستان بهارستان در حوزه تولید سبزیجات و صیفی‌جات می باشد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه فعالیت گلخانه‌ای در این منطقه خوب است، خاطرنشان کرد: درحال حاضر نزدیک به ۱۳ واحد گلخانه‌‌ای در سطح بهارستان فعال است که این گلخانه‌‌ها در بیش از ۱۶ هکتار از اراضی شهرستان احداث شده و در تولید محصولات گلخانه‌ای فعالیت دارند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=589965
  • منبع : بهارستانه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.