«تهران نیوز» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام نوروزی بررسی کرد؛

اراذل و اوباش باید کددار شوند / مشکلات مدیریتی به جولان اراذل دامن می‌زند

  • کد خبر : 622850
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱:۵۰
اراذل و اوباش باید کددار شوند / مشکلات مدیریتی به جولان اراذل دامن می‌زند

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس توصیه کرد : تمام اراذل و اوباش شهرستان‌ها دارای کد مشخصی باشند تا اطلاعات سپاه، نیروی انتظامی، دادستانی، سازمان بهزیستی و فرمانداری‌ها این اراذل را به طور روزانه تحت کنترل قرار بدهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی، نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: در زمینه مقابله با اراذل و اوباش تنها مشکل کمبود امکانات و نیرو مطرح نیست، بلکه مشکل مدیریتی هم وجود دارد.

وی گفت: درایت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی افرادی که در زمینه مقابله با اراذل و اوباش فعال هستند، خیلی خوب و قابل قبول نیست.

بیشتر بخوانید:

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ضروری است که تشکیلاتی با همکاری نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی، نواحی سپاه، فرمانداری‌ها و دادستانی‌ها ایجاد شود تا به واسطه آن به مسئله اراذل و اوباش اصولی و سنجیده رسیدگی شود و اگر این مهم اتفاق بیفتد بخش قابل توجهی ا مشکلات حل خواهد شد.

نوروزی توصیه کرد که تمام اراذل و اوباش شهرستان‌ها دارای کد مشخصی باشند تا اطلاعات سپاه، نیروی انتظامی، دادستانی، سازمان بهزیستی و فرمانداری‌ها این اراذل را به طور روزانه تحت کنترل قرار بدهند.

وی افزود: همچنین یک امکانی برای تشکیلاتی که توسط هماهنگی نهادها ایجاد شده، وجود دارد تا بتوانند برای اراذل و اوباش دارای کد که فاقد شغل هستند، آنها را صاحب شغل قانونی کنند که اگر این مهم تحقق یابد، قطعاً بخشی از مشکلات اجتماعی حل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: البته نمی‌توان منکر کمبود امکانات و نیروی انسانی در سطح واحدهای نیروی انتظامی بود. مثلاً شهرستان‌های اسلامشهر، رباط کریم، بهارستان، شهرقدس و ملارد چهار برابر استان ایلام جمعیت دارد، اما امکانات نیروی انتظامی در این شهرستان‌ها به اندازه نیمی از امکانات استان ایلام است.

نوروزی تأکید کرد: با وجود نیروی اندک اما از طریق ارتباطات، هماهنگی و برنامه‌ریزی هم می‌توان با مقوله اراذل و اوباش مقابله کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=622850

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.