عضو کمیسیون اقتصادی مجلس راهکارهای حل معضل مسکن را پیشنهاد کرد:

اخذ مالیات از خانه‌های خالی و تولید انبوه مسکن

  • کد خبر : 614414
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
اخذ مالیات از خانه‌های خالی و تولید انبوه مسکن
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح مجلس یازدهم برای حل معضل مسکن در کشور اخذ مالیات از خانه‌های خالی و تولید انبوه مسکن در کشور است.

علی رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به اینکه مجلس یازدهم برای حل مشکل مسکن راهکارهای متفاوتی را پیشنهاد کرده است،گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی و تولید انبوه مسکن می‌تواند مشکل قیمت و اجاره مسکن در کشور را تا حدودی حل کند.

وی با اشاره به ایراداتی که شورای نگهبان به «طرح مالیات بر خانه‌های خالی» وارد کرده است، تصریح‌کرد: موضوع خانه‌های قولنامه‌ای و افرادی است که در برخی مناطق کشور چند خانه دارند و آنها را در اختیار مسافران قرار می‌دهند، از موضوعاتی است که هنوز در خصوص آن به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.

رضایی افزود: طرح جهش تولید مسکن با هدف نحوه تولید مسکن و ارائه جزییات آن همچون قیمت زمین،میزان تسهیلات و نظارت نظام مهندسی در کمیسیون عمران مجلس یازدهم مطرح شده و بررسی‌های لازم روی این طرح در حال انجام است.

وی افزود: اجرای طرح  اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند موضوع احتکار و گران‌فروشی را در بازار مسکن در درازمدت حل کند اما تبدیل طرح جهش تولید مسکن به قانون برای کشور ضرورت دارد تا با کاهش میزان عرضه و افزایش تقاضای خرید مسکن شاهد رشد چشمگیر قیمت‌ها در بازار مسکن به لحاظ خرید و اجاره نباشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم اضافه‌کرد: مجلس و نمایندگان این دوره همت دارند که با ارائه راهکارهای متعدد و تبدیل طرح‌های درست به قانون مشکل مسکن در کشور را برای همیشه حل‌و‌فصل کنند البته در این مسیر همکاری نهادهای اجرایی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که در روزهای آینده این موضوع مشخص خواهد شد.

رضایی با تشکر از نمایندگان مجلس یازدهم برای ارائه پیشنهادهای مختلف به کمیسیون‌های عمران و اقتصادی مجلس گفت: شخص علی نیکزاد به‌عنوان نایب‌رئیس مجلس یازدهم و وزیرمسکن وشهرسازی در دولت دهم در تعامل با نهادهای مختلف دولتی و نظارتی، به‌خصوص وزارت راه وشهرسازی در تلاش است تا مشکل مسکن را هرچه زودتر در کشور حل‌و‌فصل کند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614414

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.