اختلاف‌نظر سه جانبه برای افزایش یارانه مراکز توانبخشی

  • کد خبر : 615573
  • ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
اختلاف‌نظر سه جانبه برای افزایش یارانه مراکز توانبخشی

در حالی که مراکز توانبخشی خواستار افزایش ۴۱ درصدی یارانه خود هستند، سازمان بهزیستی ۲۰ درصد و سازمان برنامه و بودجه نیز ۱۵ درصد برای این افزایش پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در حالی که مراکز توانبخشی خواستار افزایش ۴۱ درصدی یارانه خود هستند، سازمان بهزیستی ۲۰ درصد و سازمان برنامه و بودجه نیز ۱۵ درصد برای این افزایش پیشنهاد داده‌اند.

محمد نفریه با اشاره به اینکه افزایش ۴۱ درصدی یارانه مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان میسر نیست اظهار کرد: این رقم، رقم قابل توجهی است و قاعدتاً با توجه به شرایط سازمان نمی‌توان آن را عملیاتی کند.

وی تصریح کرد:‌ در سالهای گذشته نیز جلساتی برای تعیین تکلیف یارانه مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان با حضور مسئولان انجمن برگزار شد و این افزایش تحقق پیدا نکرد و در سال گذشته حدود ۲۰ درصد یارانه مراکز در نیمه دوم افزایش پیدا کرد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به محدودیت‌های مالی و اعتباری سازمان بهزیستی کشور گفت: علی‌رغم اینکه سال گذشته ارتباطات سازمان بهزیستی حدود ۷۳ درصد میسر شد اما اعتبارات حوزه توانبخشی به صورت صد در صد پرداخته شد.

نفریه با اشاره به پافشاری مسئولان انجمن مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان مبنی بر افزایش ۴۱ درصدی یارانه مراکز توانبخشی خاطرنشان کرد: این موضوع قاعدتا عملیاتی نخواهد شد و این در حالی است که مسئولان انجمن بر این مسئله پافشاری دارند اما قطعا سازمان نمی‌تواند به این میزان یارانه مراکز را افزایش دهد.

وی از پیشنهاد سازمان بهزیستی مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی یارانه مراکز توانبخشی خبر داد و گفت: در همین ارتباط سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد ۱۵ درصد افزایش یارانه‌ها داده است اما سازمان معتقد است که یارانه مراکز باید حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت: در صورتی که مسئولان انجمن مراکز با سازمان برنامه و بودجه به توافق برسن داین مبلغ حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد و در طی ۴ یا ۵ ماه به مراکز پرداخت خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615573

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.