اخبار کوتاه از شهر پیشوا

  • کد خبر : 540934
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
اخبار کوتاه از شهر پیشوا

در این بسته خبری سعی داریم رویدادهای مهم در شهرستان پیشوا را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در این بسته خبری سعی داریم رویدادهای مهم در شهرستان پیشوا را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

محفل انس با قران در پیشوا

محفل انس با قران در پیشوا با حضور استاد شاکرنژاد برگزار شد.

این مراسم بمناسبت آغاز امامت حضرت مهدی عج، آغاز هفته وحدت و میلاد حضرت رسول (ص)، در مصلای حرم مطهر حضرت جعفربن موسی ع برگزار شد و مورد استقبال پر شور و شعور مردم بویژه جوانان و نوجوانان قرار گرفت.

در این مراسم که همزمان با نماز مغرب و عشاء اغاز شد، بعداز اقامه نماز قرائت آیاتی چند از قران کریم صورت گرفت و سپس با مولودی و مدیحه سرای مداح اهل بیت(ع) و پذیرایی همراه بود.

 

برگزاری اردوی جهادی محله اسلامی با حضور فرماندار

برگزاری اردوی جهادی محله اسلامی با حضور حسین عباسی فرماندار پیشوا در محله رسالت (قیام) افتتاح شد.

این مراسم با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مردم و مسئولان برگزار شد.

این اردو از تاریخ ۱۵ الی ۲۲ آبان در محله رسالت(قیام) پیشوا برگزار می گردد.

 

آئین تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین و جدید آبفای جنوب شرقی استان تهران

آئین تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین و جدید آبفای جنوب شرقی استان تهران با حضور فرماندار پیشوا برگزار شد.

در این مراسم علیرضا کارگری مدیرعامل پیشین آبفا تودیع و نامداری مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران معارفه شد.

گفتنی است،طرح انتفال آب سد ماملو به شهرستان پیشوا یکی از پروژه های مهم شهرستان است که تحت هدایت شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران انجام می شود.

 

آبرسانی از سد ماملو به شهرستان پیشوا در اولویت آبفا جنوب شرقی استان تهران

فرماندار پیشوا گفت: با توجه به بحران آبی که امسال ایجاد شد و به منظور پیشگیری از تکرار آن، آبرسانی از سد ماملو به شهرستان پیشوا باید در اولویت آبفا جنوب شرقی استان قرار گیرد.

حسین عباسی در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران اظهار داشت: با پیگیری ها و تعاملات صورت گرفته، اقدامات خوبی برای احداث خط انتقال آب از سد ماملو به شهرستان پیشوا صورت گرفته و تکمیل این پروژه نیازمند توجه ویژه مدیرعامل جدید شرکت آبفا جنوب شرقی است.

عباسی بر لزوم تأمین آب بخش کشاورزی و افزایش حق آبه از محل تصفیه خانه جنوب تهران به منظور رفع مشکلات کشاورزان شهرستان پیشوا تأکید کرد.

فرماندار پیشوا ضمن ابراز رضایت از عملکرد مدیرعامل پیشین شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران، اظهار امیدواری کرد که مدیرعامل جدید با بهره گیری از تجارب مسئولان قبلی و به کارگیری علم و دانش توفیقات ویژه ای در توسعه و بهبود وضعیت آب منطقه جنوب شرق استان حاصل کند.

 

مانور پدافند غیرعامل با حضور فرماندار پیشوا

مانور پدافند غیرعامل با حضور حسین عباسی فرماندار، رؤسای ادارات آموزش و پرورش و هلال احمر و دانش آموزان در مدرسه پسرانه الغدیر شهرستان پیشوا برگزار شد.

 

ضرورت ارتقای سطح اقدامات پدافندی در پیشوا

فرماندار پیشوا بر ضرورت ارتقای سطح اقدامات پدافندی در شهرستان به منظور افزایش آمادگی و سرعت بخشی به واکنش در برابر مخاطرات تأکید کرد.

حسین عباسی در حاشیه برگزاری مانور پدافند غیرعامل در مدرسه الغدیر گفت: خطرات متعدد با علل اصلی طبیعی یا انسانی به سرعت می تواند زندگی همه را دگرگون کند؛ بر این اساس لازم است همواره تمهیداتی پیشگیرانه جهت مصون داشتن بشر از خطرات احتمالی در نظر گرفته شود.

وی افزود: در حوزه پدافند غیرعامل همکاری تمام دستگاه ها در سطح شهرستان مطلوب است ولی به منظور افزایش آمادگی و سرعت بخشی به واکنش ها، سطح اقدامات سخت افزاری، پیشگیری، پیش بینی و کاهش مخاطرات باید ارتقا یابد.

عباسی تصریح کرد: خوشبختانه در سیستم آموزشی ما مباحث مربوط به پدافند غیرعامل و پیشگیری و پیش‌بینی خطرات احتمالی وجود دارد و دانش آموزان که امیدهای کشور هستند از سن نوجوانی با تهدیدات احتمالی و روش های مقابله با آن آشنا می شوند.

اولین بارش برف پاییزی در پیشوا

نخستین بارش برف پاییزی شهرستان پیشوا را فرا گرفت.

به گزارش ندای پیشوا؛ بارش برف که از صبح امروز آغاز شده است هم اکنون که ساعت ۱۲ ظهر است ادامه دارد.

این بارش برف سبب خوشحالی مردم بویژه کشاورزان شده است و چهره کاملا زمستانی را بوجود آورده است. همچنین از نقاط مختلف شهر پیشوا ابگرفتگی گزارش می شود.

 

آزاد سازی یک بهله قرقی در پیشوا

رئیس اداره محیط زیست پیشوا گفت: یک بهله قرقی کمیاب در پیشوا رها سازی شد.

امامعلی یگانزاده افزود: این پرنده پس از بررسی به دامان طبیعت پیشوا بازگردانده شد که نقش به سزایی در تعادل چرخه زیست محیطی دارد.

وی گفت: این پرنده که جزء پرندگان شکاری محسوب میشود در کنترل جمعیت پرندگان و جوندگان کوچک نقش مهمی دارد.

 

تعیین شهردار پیشوا تا چند روز آینده

نایب رئیس شورای اسلامی شهر پیشوا گفت: شهردار جدید شهر پیشوا طی چند روز آینده با تدبیر و انتخاب اعضای شورا انتخاب و معرفی خواهد شد.

مجتبی جنیدی نایب رئیس شورای اسلامی شهر پیشوا  گفت: در جلسه ای که در شورا با حضور رئیس و اعضای شورا و شهرداری داشتیم قرار شد ظرف چند روز آینده شهردار جدید مشخص شود.

وی افزود: گزینه های شهرداری پیشوا ( رضا حبیبی)، (رضا کارخانه) و (سیدعباس طباطبایی) هستند که ظرف چند روز آینده از بین این سه نفر و نفرات دیگر شهردار جدید با تدبیر و انتخاب اعضای شورای شهر انتخاب و معرفی خواهد شد.

جنیدی افزود: اعضای شورای شهر از عملکرد سید عباس طباطبایی در این مدت رضایت دارند با بررسی های صورت گرفته عملکرد ایشان و رزومه دیگر نفرات مورد بررسی قرار می گیرد تا ظرف چند روز آینده شهردار پیشوا مشخص شود.

 

دانشگاه آزاد پیشوا مقام اول مسابقات سراسری تنیس روی میز

تیم دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران واحد ورامین-پیشوا جام قهرمانی مسابقات سراسری تنیس روی میز اعضای هیئت علمی و کارکنان خواهر را کسب کرد.

مسابقات قهرمانی تنیس روی میز اعضای هیئت علمی و کارمندان خواهر دانشگاه آزاد اسلامی (جام وحدت) به میزبانی واحد کرمان در سالن ورزشی شماره یک این واحد دانشگاهی از ۱۶ آبان جاری آغاز شد و در بخش تیمی با قهرمانی استان تهران به پایان رسید.

در این دوره از مسابقات در بخش تیمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مقام قهرمانی را کسب کرد، تیم استان فارس نائب قهرمان شد و استان کرمان در سکوی سوم ایستاد.

بر اساس این گزارش، در بخش انفرادی سمیه بخشی از استان تهران مقام اول، سیده فاطمه دستغیب از استان فارس نایب‌قهرمان شد و حکیمه موحدی از استان کرمان و فرانک سهیلی‌نژاد از استان تهران عنوان سوم مشترک را کسب کردند.

 

خطر فرونشست زمین در منطقه جنوبشرق استان بخصوص پیشوا

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: خطر فرونشست زمین در منطقه جنوبشرق استان بخصوص پیشوا را جدی بگیریم.

حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در مراسم آئین تودیع و معارفه مدیر عامل پیشین و جدید آبفای جنوب شرق استان تهران گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت کردن عبادت است و امیدواریم پایان این خدمت کردن رضایت خداوند متعال و خلق را برای ما داشته باشد که مبنای کاری ما باید همین باشد.

وی ضمن تقدیر از زحمات آقای مهندس کارگری مدیر عامل پیشین آبفای جنوب شرق استان تهران گفت: در زمان تصدی ایشان در بحث تامین آب منطقه در جنوب شرق استان تهران خصوصا شهرستان پیشوا اقدامات موثری انجام شد و یکی از این اقدامات پیگیری حق آبه سد ماملو بود که امیدواریم با توجه به قول های داده شده این مهم هر چه زودتر محقق شود.

عباسی ادامه کارپروژه های عمرانی شهرستانها و روستاهای جنوبشرق استان را از اقدامات مثبت مدیر عامل پیشین آبفا دانست و گفت: کار پروژه های عمرانی با تیم مهندسی که جهت انجام این پروژه ها بسته می شد از لحاظ تسریع و لزوم ارتقای کیفیت کارها بسیار عالی بود که امیدواریم ادامه پیدا کند.

وی اظهار امیدواری کرد با مدیریت جدید مهندس حمید رضا نامداری در دیار ۱۵خرداد بتوانیم هر چه زدوتر معضل کم بود آب خصوصا در فصل تابستان را مرتفع نماییم.

عباسی در پایان خطر منطقه را فرونشست زمین دانست و گفت: باید از طریق تامین آب کشاورزی غیر از منابع زیر زمینی بتوانیم خطر فرونشست زمین که خیلی هم برای منطقه رو به افزایش است را مهار کنیم و اگر این خطر را جدی نگیریم در آینده نزدیک حتی برای سکونت در این منطقه با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

 

تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران از الویت های بنیاد شهید

سید علی طباطبایی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان پیشوا با خانواده شهید «منصور آجرلو» دیدار و گفتگو کرد.

طباطبایی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: ما نیز باید همواره در جبهه‌های مختلف نگهبان نظام و آرمان‌های امام راحل باشیم و از خداوند متعال می‌خواهیم تا بتوانیم این مراحل سخت را با راهنمایی‌های مقام معظم رهبری به پایان ببریم.

وی ادامه داد: شهادت، کلاس همیشه دایر حرکت است که تمامی انسان‌ها را در هر برهه زمان، در خویش ثبت نام می‌کند و شهدا، محصلان برگزیده این مدرسه‌اند.

گفتنی است شهید منصور آجرلو در ۲۰سالگی در سال ۶۵ در شلمچه به مقام شهادت نائل گشت.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540934

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.