احداث ۴۷ هزار واحد مسکن مهر / ۱۶ هزار واحد آماده تحویل است

  • کد خبر : 479417
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
احداث ۴۷ هزار واحد مسکن مهر / ۱۶ هزار واحد آماده تحویل است

معاون وزیر راه و شهرسازی از احداث ۴۷ هزار واحد مسکن مهر خبر داد و گفت: ۱۶ هزار واحد آماده تحویل است.

حبیب‌اله طاهرخانی عصر امروز در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر پرند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: مجموع واحدهای مسکن مهر در حال احداث ۷۴ هزار ئاحد است که حدوداً ۱۶ هزار واحد آن تحویل داده شده است.

وی با بیان این‌که امروز ۵ هزار واحد جدید در پرند افتتاح شد، گفت: افتتاح واحدهای مسکن مهر شهر پرند را به‌عنوان نمادین انجام دادیم و استراتژی مجموعه وزارتخانه راه و شهرسازی و شرکت عمران بر این است که فرآیند تحویل و فروش اقساطی را تسریع کنیم زیرا بعضاً افتتاح صورت گرفته اما فرآیند تحویل با تاخیر صورت می‌گیرد.

معاون وزارت راه و شهرسازی افزود: این مهم در مورد ۵ هزار واحد مسکن مهر پرند رعایت شده و ضمن بازدید صورت گرفته، واحدها آماده تحویل است.

بیشتر بخوانید:

فرآیند تحویل واحدهای مسکن مهر

وی با اشاره به نحوه تحویل واحدهای مسکن مهر عنوان کرد: در فرآیند تحویل واحدهای مسکن مهر، تنها بخشی از کار آن برعهده وزارت راه و شهرسازی است (اقداماتی همچون ارایه خدمات و امکانات و این‌که ساختمان را برای تحویل آماده کنیم) و قسمت دیگر کار برعهده مردم است. ما در پرند و پردیس مشکل این را داریم که واحدها آماده تحویل هستند ولی متقاضیان برای تحویل مراجعه نمی‌کنند و این هم ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.

طاهرخانی گفت: بر اساس مکانیزم وزارت راه و شهرسازی، واحدهایی که همه چیز آن آماده تحویل است و زمان تحویل به متقاضی اعلام می‌شود برای تحویل واحد مراجعه کند، اگر متقاضی حضور پیدا نکند هزینه نگهداری را طبق نظر کارشناس از متقاضی دریافت می‌کنیم.

 

تشریح اولویت‌های شرکت عمران / مسیر ریلی تهران – پرند در دستور کار قرار گرفت

معاون وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که دسترسی‌ها و مسیرهای مواصلاتی جزو اولویت‌های شرکت عمرانی است، بیان داشت: یک بحث وزارت راه و شهرسازی دسترسی‌ با حمل و نقل ریلی است و در همین راستا، دو خطه کردن مسیر ریلی تهران – پرند در دستور کار وزارتخانه است.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی توافقی که در مورد نحوه تامین مالی خط مترو از فرودگاه تا شهر جدید پرند با متروی تهران کردیم، امیدواریم متروی شهر جدید پرند هم به‌زودی استارت زده شود.

طاهرخانی یادآور شد: رقم منابع مالی برای تکمیل پروژه متروی پرند رقم قابل توجهی است و دستگاه متولی این امر شهرداری تهران است و خودشان باید تامین منابع مالی داشته باشند ولی ما طبق توافقی که کردیم بخشی از هزینه‌ها تا سقف ۱۷۴ میلیارد تومان را به عهده می‌گیریم.

معاون وزارت راه و شهرسازی در بخش پایانی گفت‌وگو با خبرنگار تهران نیوز ، موضوع دسترسی‌های آزادراهی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: کنارگذر جنوبی تهران از جنوب شهر جدید پرند می‌گذرد و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با حوزه آزادراهی،  یک دسترسی مناسب از کنارگذر جنوبی آزادراه تهران که از آبیک به چرمشهر هست را به شهر جدید پرند ایجاد کنیم و در مجموع دسترسی‌های جدید برای شهر پرند به چهار دسترسی ارتقاء پیدا می‌کند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=479417

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.