احتمال جنگ نظامی، در حد یک «دلقک بازی» است

  • کد خبر : 485617
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
احتمال جنگ نظامی، در حد یک «دلقک بازی» است

با شروع دور جدیدی از تقابل ایران و آمریکا، حالا صداهایی از گوشه و کنار در صدد القای سایه جنگ نظامی بر کشور هستند.

سایه شوم جنگ

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ با شروع دور جدیدی از تقابل ایران و آمریکا، حالا صداهایی از گوشه و کنار در صدد القای سایه جنگ نظامی بر کشور هستند و این موضوع افکار عمومی را تحت تأثیر قرار داده است.

محمدعلی رامین، فعال سیاسی و دبیرکل بنیاد جهانی بررسی هولوکاست، در مورد احتمال وقوع جنگ بین ایران و آمریکا و در پاسخ به این پچ پچ‌های سیاسی در مصاحبه با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز گفت: جنگ آمریکا علیه ایران چهل سالگی خود را پشت سرگذاشته است؛ ترامپ، هفتمین رئیس جمهور، و احتمالا آخرین رئيس جمهور آمریکاست که برای مقابله با اقتدار ایران و نفوذ روزافزون انقلاب و جمهورى اسلامی، اعلان و اقدام به جنگ می کند؛ با این توضیح که هر کدام از رهبران آمریکا انواعی از جنگ را علیه ما به راه انداخته‌اند:

جنگ جاسوسی در سفارتخانه این کشور در تهران، جنگ اقتصادی و بلوکه کردن سرمایه‌های بانکی، حمله نظامی به طبس، جنگ نیابتی صدام، جنگ خیابانی مجاهدین خلق در سراسر کشور، جنگ نفتکش‌ها در خلیج فارس، تحریم‌های تجاری، محاصره نظامی ایران با اشغال افغانستان و عراق، جنگ مذاکرات هسته‌ای به نمایندگی اروپا در سال ۸۲، جنگ افروزی سیاسی در فتنه ۸۸، جنگ تمام عیار اقتصادی – سیاسی بعد از فتنه، جنگ جاسوسی، تبلیغاتی و مذاکراتی برجام، نبرد همزمان تحریم و تهدید فعلی و تحقیر و ترساندن دولت کنونی برای شکست ملت ایران، بخشی از دشمنی‌ و انواع جنگ‌هایی است که آمریکا علیه ایران به راه انداخته است.

احتمال جنگ نظامی در حد یک «دلقک بازی» است که فقط کودکان غیرممیز آن را جدی می‌گیرند.

بنابراین این جنگ افروزی سابقه چهل ساله دارد؛ اما وضعیت جنگ کنونی، نمایش آرایش نظامی، برای پیشبرد جنگ روانی – رسانه‌ای برای نیل به اغراض سیاسی است و احتمال جنگ نظامی در حد یک «دلقک بازی» است که فقط کودکان غیرممیز آن را جدی می‌گیرند.

احتمال درگیری نظامی

این فعال سیاسی با اشاره به جوسازی برخی جریانات و رسانه‌ها عنوان کرد: این افراد و باندهای سیاسی – رسانه‌ای بزرگترین موفقیت و تنها محصول جنگ 40 ساله آمریکا علیه ایران هستند. آن‌ها در این جنگ سهمگین تبلیغاتی، وظیفه ذاتی خود را انجام می‌دهند؛ و تلاش آن‌ها، از موضع وظیفه شناسی نسبت به ابرقدرتی است که 40 سال به او دلبسته بودند و اکنون قدرت او را در سراشیبی سقوط می‌بینند.

رامین در ادامه با اشاره به برنامه‌های جریان‌ غربگرا در داخل کشور بیان داشت: این جریان که به بهانه شکست در انتخابات ۸۸ کشور را به آشوب کشید، از سال ۹۲ با تابلوی آقای روحانی و تحت مدیریت مرحوم هاشمی رفسنجانی، بر تمامیت قوه مجریه و بخش عمده شوراها و مجلس شورای اسلامی مسلط شد که حاصل سلطه بلامنازع این جریان لیبرال کاپیتالیستی بر کشور، وضعيت کنونی مملکت است.

بیشتر بخوانید:

حالا این جریان از رسیدن به اهداف خود ناامید شده و به ترساندن مردم از جنگ با آمریکا روی آورده است و استمرار خدمات شش ساله آنها در بسترسازی برای زیاده خواهی آمریکا و اروپا است. به نظر می‌رسد، این جریان، بقای خودش را در استیصال مردم ایران در برابر غرب می‌بیند و بس. لذا تحمیل فشار اقتصادى بر مردم و ترساندن آنها از جنگ آمریکا، همان شیوه حمله گازانبری این جریان ، به استقلال ملی و عزت اسلامی ایرانیان است.

تحمیل فشار اقتصادى بر مردم و ترساندن آن‌ها از آمریکا، همان شیوه حمله گاز انبری به استقلال ملی و عزت اسلامی ایرانیان است.

دبیر کل بنیاد جهانی بررسی هولوکاست با اشاره بر شو آمریکا برای ترساندن ایران نیز گفت: قرآن کریم می‌فرماید: «هرکس حاکمیت ولایت الهی را چه در زمان معصوم و چه در عصر نائب معصوم نپذیرد و کفران نماید، به ناچار ولایت مطلقه طواغیت روزگارش را متحمل خواهد شد: والذین کفروا اولیائهم الطاغوت … »

محمدعلی رامین

تحمل و پذیرش اراده آمریکا و تلاش برای تحمیل آن بر سرنوشت مملکت، اگر مأموریتی سازمانی نباشد، یک جهتگیری نفسانی و مسئولیتی روانی برعهده آن‌هاست؛ در این راستا، «مذاکره» زیر سایه تحریم و تهدید «ترس از جنگ» با نمایش ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن، یک بازی تکراری و تقلیدی از عهد استعماری انگلستان است که با همین شگرد، در صد و شصت و چند سال پیش، افغانستان را از ایران جدا کرد.

علاه بر مواضع ملتمسانه اخیر ترامپ و بیانیه وزارت خارجه آمریکا برای درخواست مذاکره، از منظر نظامی یک نکته بسیار مهمی وجود دارد و آن این که آمریکا اگر قصد جنگی داشت باید ناوگان پنجم دریایی خود در بحرین را از منطقه خارج می‌کرد، نه این که ناو هواپیمابر خود را هم وارد خلیج فارس کند و در تیررس موشکهای ایران قرار دهد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=485617

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.