احتمال بازگشت به قدرت سعد حریری در لبنان

  • کد خبر : 608152
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
احتمال بازگشت به قدرت سعد حریری در لبنان
روزنامه الجمهوریه اعلام کرد احتمال مکلف شدن سعد حریری برای تشکیل دولت زیاد است اما هنوز این مساله نهایی نشده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، روزنامه الجمهوریه اعلام کرد احتمال مکلف شدن سعد حریری برای تشکیل دولت زیاد در کشور بحران زده لبنان است اما هنوز این مساله نهایی نشده است.

روزنامه الجمهوریه لبنان نوشت: احتمال مکلف شدن مجدد سعد حریری، نخست‌وزیر سابق لبنان برای تشکیل دولت وجود دارد اما هنوز این مساله نهایی نشده است. این مسئله نیاز به مذاکرات جدی دارد به ویژه اینکه حریری شروط مشخصی دارد.

به گفته منابع این مساله بعد از تماس‌های فشرده‌ای که فورا در این راستا برقرار خواهد شد، مشخص می‌شود به ویژه اینکه وضعیت کشور به گونه‌ای است که تأخیر در تشکیل دولت جدید ممکن نیست و نباید فرصت را از دست داد.

به دنبال انفجار بندر بیروت که بیش از ۲۰۰ کشته و بیش از ۶۰۰۰ زخمی برجای گذاشت، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان استعفای دولتش را اعلام کرد.

سعد حریری با نام کامل سعدالدین رفیق حریری زاده ۱۸ آوریل ۱۹۷۰ در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی ، سیاستمدار لبنانی و دومین پسر رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان است که از نوامبر ۲۰۰۹ تا ژانویه ۲۰۱۱ و دسامبر ۲۰۱۶ تا ژانویه ۲۰۲۰ نخست‌وزیر این کشور بود. سعد حریری رهبر جریان مستقبل و قوی ترین چهره ائتلاف ۱۴ مارس است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=608152

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.