اجرای مانور پدافند غیر عامل در ۳۵۰ مدرسه ورامین

  • کد خبر : 537620
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲:۵۱
اجرای مانور پدافند غیر عامل در ۳۵۰ مدرسه ورامین

رئیس آموزش و پرورش ورامین گفت: تمام ۳۵۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی ورامین با همکاری هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدمات رسان آموزش‌های لازم در هنگام بحران را دیده‌اند.

امیر محمدی ، رئیس آموزش و پرورش شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: تمام ۳۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی ورامین با همکاری هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدمات رسان آموزش های لازم در هنگام بحران را دیده‌اند.

وی گفت: مانور امروز به مناسبت هفته پدافند غیر عامل در مدرسه دخترانه فضیلت شاهد به منظور آمادگی هر چه بیشتر دانش آموزان در مواقع حساس و توان افزایی آنان در مقابله با شرایط خاص برگزار شد و دانش آموزان با روش‌های پناه‌گیری درست در کلاس، راه‌روها و حیاط مدرسه هنگام وقوع زلزله آشنا و آمادگی خود هنگام بروز بحران را تمرین کردند.

 

جزئیات مانور پدافند غیر عامل در مدارس

رئیس آموزش و پرورش ورامین عنوان کرد: در این سلسله مانورها مراحل امداد و نجات، انتقال مصدومان فرضی، اطفای حریق، تأمین برق، تأمین امنیت منطقه حادثه دیده فرضی و برپایی چادرهای اسکان موقت با حضور نیروهای امدادی و دانش آموزان تمرین می‌شود.

هشتم تا چهاردهم آبان ماه به‌عنوان هفته پدافند غیر عامل در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری شده است.

شهرستان وَرامین یکی از شهرستان‌های استان تهران است. مرکز آن شهر ورامین است که در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر تهران واقع شده‌است. شهرستان ورامین از شمال شرق به شهرستان‌های پیشوا و پاکدشت، از شمال غرب به شهرستان قرچک، از غرب به شهرستان ری، از جنوب به استان قم و از جنوب شرق و شرق به استان سمنان محدود شده‌است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=537620

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.