مدیر شبکه بهداشت درمان اسلامشهر خبر داد

اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در ۲ فاز نظارتی و حمایتی

  • کد خبر : 625497
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در ۲ فاز نظارتی و حمایتی
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر از اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در 2فاز نظارتی و حمایتی توسط سپاه ناحیه اسلامشهر و مجموعه شبکه بهداشت اسلامشهر خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فاطمه تاجیک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ،طرح مقابله با ویروس کرونا در سطح شهرستان است که این طرح بصورت محله محور توسط سپاه ناحیه اسلامشهر و شبکه بهداشت درمان اسلامشهر در دو فاز حمایتی و نظارتی در حال اجرا است.

وی افزود: در فاز حمایتی این طرح خانوار هایی که شناسایی می شوند فرد بیمار به کرونا یا مشکوک به بیماری باید ۲ هفته در قرنطینه بماند و در جهت اینکه این فرد خانواده وی که ناقل ویروس هستند از خانه خارج نشوند مجموعه بسیج برای انجام امورات خارج از خانه این خانواده به آنها کمک می کند.

تاجیک اظهار داشت: کمک های مالی و معیشتی که سپاه در سنوات گذشته بصورت طرح کمک مومنانه انجام میداد در طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به خانواده های بیمار و مشکوک که نیازمند کمک های مالی هستند اهدا خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر گفت: در زمانی که بسیجیان در درب منازل خانوارها حاضر می شوند آموزش هایی در رابطه با رفتار های صحیح در قرنطینه را به بیماران آموزش و آنها را به در خانه ماندن تشویق میکنند.

وی عنوان کرد: در فاز های نظارتی از آنجا که مجموعه سپاه اسلامشهر در تمامی محلات سطح شهرستان دارای پایگاه میباشد و این پایگاه ها میتوانند اماکنی که در آنها  پروتکل های بهداشتی رعایت نمیشود تذکر لسانی و گزارش بدهند.

تاجیک اظهار داشت:در صورتی که ما در سطح شهرستان اسلامشهر نقطه ای را داشته باشیم که مراکز ارائه خدمات درمانی در آنجا وجود نداشته باشد مجموعه بسیج از طریق فضای پایگاه و مساجد مکانی را میتواند برای ارائه خدمات درمانی برای مردم آن منطقه مهیا نماید.

مدیر شبکه بهداشت اسلامشهر در پایان گفت: این طرح باعث میشود که ما هرچه سریعتر بیماران را شناسایی کنیم و به آنها در امر قرنطینه کمک کنیم تا افرادی که مبتلا هستند از خانه خارج نشوند در نتیجه افراد کمتری را مبتلا خواهند کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=625497

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.