اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از اول پاییز

  • کد خبر : 524580
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از اول پاییز

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان گفت: برای این منظور ۲۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده، آیین نامه آن تنظیم شده و آموزش و پرورش به دولت تقدیم کرده است و اکنون در فرایند بررسی دولت است و حتما امسال بودجه مربوط برای اینکار اختصاص می یابد. رتبه بندی در فرایند تصویب است و اجرای آن از اول مهر است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن حاجی میرزایی در حاشیه نشست نهمین دوره مجلس دانش آموزی که در ساختمان مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به مجلس دانش آموزی گفت: همه ارکان تعلیم و تربیت معلمان، مدیران، تدوین کنندگان کتب درسی، سازندگان مدرسه ها، تامین کنندگان تجهیزات همه دست اندرکار هستند تا دانش آموز به اهدافی برسد، بنابراین اینها هدف‌های اصلی ما هستند و انعکاس نظرات دانش آموزان برای ما بسیار مهم است. وی در باره رتبه‌بندی معلمان در ادامه توضیح داد :

 

وی در پاسخ به اینکه چنددرصد مصوبات مجلس اجرایی شده است؟ گفت: اطلاع دقیق ندارم، ولی ۱۱ سندی که تولید کرده‌اند را دیدم و مورد توجه ما قرار گرفته و برخی خواسته‌هایشان محقق شده است.

 

حاجی میرزایی آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان را نیز اعلام کرد و گفت: تا دیروز بعدازظهر ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان ثبت نام کرده‌اند و حدود ۳۰۰ هزارافزایش نسبت به سال قبل را شاهدیم که از جمله علل آن رشد جمعیت و گشایش در آموزش اتباع است. اکنون با دسترسی به آمار موالید و…، کسانی که در سن تحصیل‌اند شناسایی می‌شوند و اگر ثبت نام نکنند با خانواده‌هایشان تماس گرفته و آنها را دعوت می کنند.

زمان پرداخت معوقات فرهنگیان و رتبه‌بندی معلمان

وی درباره رتبه بندی معلمان گفت: ۲۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده، آیین نامه آن تنظیم شده و آموزش و پرورش به دولت تقدیم کرده است و اکنون در فرایند بررسی دولت است و حتما امسال بودجه مربوط برای اینکار اختصاص می یابد. رتبه بندی در فرایند تصویب است و اجرای آن از اول مهر است.

وی درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریسی نیز گفت: توافقاتی کردیم و اعتباراتی تامین شده و امیدواریم در هفته‌های اول مهر بتوانیم بخشی از مطالبات را پرداخت کنیم.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524580

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.