اجرایی شدن طرح های راه آهن با شرایط منطقه پیشوا

  • کد خبر : 540675
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
اجرایی شدن طرح های راه آهن با شرایط منطقه پیشوا

مدیرکل راه آهن استان تهران گفت: طرح‌های راه‌آهن در جنوب شرق استان تهران با هدف رفع مشکلات مردم و با درنظر گرفتن شرایط منطقه ای اجرا می‌شود تا مردم با کمتری مشکل به پایتخت تردد کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، عابدین هادی نژاد در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های راه آهن در شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت راه‌آهن در اجرای طرح‌های عمرانی، سهولت تردد مردم، خودروها و دغدغه مسئولان شهرها را در نظر دارد و خود را در کنار مسئولان شهرستان‌هایی که راه‌آهن از داخل آن‌ها عبور می ‌کند، می‌داند.

مدیرکل راه آهن استان تهران با اشاره به لزوم تکمیل خط چهارم قطار حومه‌ای تهران- ورامین – گرمسار گفت: تکمیل خط چهارم این مسیر به اجرای روگذر و زیرگذرها در تقاطع راه‌آهن با محورهای جنوبی این شهرستان‌ها بستگی دارد و در اصل بدون اجرای این پروژه‌ها، تکمیل خط چهارم امکان پذیر نیست.

هادی‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر راه‌آهن با محورهای روستاهای محمدآباد و داودآباد قرچک، احمدآباد ورامین و قلعه‌سین و محمدآباد در شهرستان پیشوا تقاطع ایجاد کرده که با استفاده از ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته از محل سفر محمد باقر نوبخت به شهرستان‌های جنوب شرق تهران و پس از تعیین پیمانکار، به زودی عملیات اجرایی و تکمیل این پروژه‌ها آغاز می‌شود.

وی گفت : یکی از این معارضان، تقاطع ورامین به روستای قاسم آباد است که با اختصاص اعتبار ۳ میلیارد تومانی و تجهیز کارگاه، این پروژه پیشرفت مناسبی پیدا کرده و هم اکنون ۷۰ نیروی کار به فعالیت اجرایی مشغول هستند.

مدیرکل راه آهن استان تهران افزود: دو پل روگذر روستاهای قلعه سین و محمدآباد عرب‌ها در پیشوا که مدتی نیمه کاره رها شده است، با همکاری فرماندار و مسئولان شهرستان پیشوا و زمینه سازی اجرای دسترسی های محلی که مازاد بر تعهد شرکت راه آهن است، اجرایی و با اعتبار در نظر گرفته شده تکمیل می شود.

وی اظهار کرد: به منظور اجرای پل روگذر محمدآباد قرچک نیز قرار شده تا مشاور شرکت راه آهن و شهرداری قرچک، طرح مشترکی را ارائه دهند تا با تأمین اعتبار، اجرای آن آغاز شود.

هادی نژاد تأکید کرد: با اجرای پل روگذر محمدآباد و زیر گذر داودآباد هیچ مشکلی برای کمربندی جنوبی قرچک ایجاد نمی شود و مسئولان این شهرستان نباید بابت این موضوع نگرانی داشته باشند.
احداث قطار حومه ای تهران- ورامین از مصوبات دولت هشتم است که پس از سال ها توقف، با همت دولت تدبیر و امید فاز نخست آن اجرایی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر یک‌روزه از شهرستان‌های جنوب شرق تهران، از پروژه‌های روگذر و زیرگذر شهرستان قرچک، محور ورامین – چرمشهر و ورامین به جوادآباد و مسیر دسترسی پیشوا به محور قم – گرمسار بازدید کرد.

 

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540675

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.