آینده را با مسجد می‌سازیم

  • کد خبر : 550874
  • ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
آینده را با مسجد می‌سازیم

مسئول شبکه سازی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران گفت: فعالیت های فرهنگی و هنری باید از مساجد نشات بگیرد و با مسجد آینده را بسازیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام حدادیان مسئول شبکه سازی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران در دومین نشست کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان قدس که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس برگزار شد، اظهار داشت: یک سامانه زیست بومی به نام “فهما” تشکیل شده که فعالان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند. این سامانه با نام بچه‌های مسجد در فضای مجازی با هدف کشف، پرورش و به کارگیری خلاقیت‌های فرهنگی و هنری بچه‌های مسجد فعالیت می‌کند.

وی گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یک شورای سیاست‌گذاری در سطح کلان کشور دارد که این شورا در سطح شهرستان‌ها نیز به‌صورت خرد فعالیت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

منشا فعالیت‌های فرهنگی و هنری باید مساجد باشد

مسئول شبکه سازی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران عنوان کرد: منشا فعالیت‌های فرهنگی و هنری باید مساجد باشد، در کنار مساجد ما باید کار و فعالیت کنیم و آینده را با مسجد بسازیم.

وی گفت: اگر همان شیوه قدیمی که محراب و منبر تنها اثرگذار بود را در حال حاضر اجرایی کنیم اثرگذاری و کارایی قدیم را ندارد، امروزه در عصر ارتباطات اگر بخواهد اتفاقی بیفتد و اثرگذاری مطلوبی رخ دهد در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام حدادیان ادامه داد: اولین وظیفه افراد فرهنگی صبر و حوصله است به دلیل اینکه اگر ما دچار آسیب اقتصادی شویم می توانیم با یک ایده اقتصادی آسیب را برطرف کنیم اما اگر دچار آسیب فرهنگی شویم به‌زودی نمی‌توان آن را آسیب برطرف کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: دشمن می‌خواهد جوانان ایران از مسجد فاصله بگیرند و جامعه از دین جدا شود و هدف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد جلوگیری از این اتفاقات است.

وی بیان داشت: مردم ایران زمانی که باید در میدان باشند به فعالیت خود ادامه دهند و زمانی که باید سکوت کنند دست از همه کارها بردارند نه این‌که برعکس باشد.

مسئول شبکه سازی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌های سطح شهر و جامعه باید مطلوب تر حرکت کنیم و مسئولان نیز باید پای کار باشند تا به اهداف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=550874

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.