آیت‌الله رئیسی شفاف‌سازی را از قوه قضائیه آغاز کرده است

  • کد خبر : 498378
  • ۰۵ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۲۳
آیت‌الله رئیسی شفاف‌سازی را از قوه قضائیه آغاز کرده است

اگر موضوع امضا سه نفر برای دسته چک‌های حساب قوه قضائیه عملی شود میزان اشتباه و خطای ناخواسته کاهش می‌یابد و این عمل در راستای شفاف سازی قوه قضائیه است.

به گزارش شبکه خبری تهران‌نیوز؛ حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی ، رئیس قوه‌قضائیه با حضور در استودیوی شبکه یک سیما به مناسبت هفته قوه‌قضاییه با خبرنگاران رسانه ملی به گفت‌وگو پرداخت.

رئیس قوه قضائیه در این برنامه گفت: اولین نفر اموالم را در سامانه ثبت و به مردم خواهم گفت و حساب‌های بانکی قوه قضائیه به پنج حساب کاهش می‌یابد.

رئیسی

بیشتر بخوانید:

اهمیت تجمیع حساب‌های قوه قضائیه

حسین رضازاده ، دبیر کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران‌نیوز در ارتباط با اظهارات رئیس قوه قضائیه در مصاحبه اخیر با شبکه یک اظهار داشت: سخنان رئیس قوه قضائیه به شفاف سازی بیشتر کمک می‌کند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفته حجت‌الاسلام رئیسی در مورد وجود حساب‌های بانکی متعدد و رساندن آن‌ها به پنج حساب بانکی گفت: این اقدام آقای رئیسی گامی در شفاف سازی و عملی پسندیده است، در قوه قضائیه حتی اگر یک حساب بانکی هم وجود داشته باشد کافی است و هزاران عمل بانکی می‌توان بر روی آن انجام داد.

بیشتر بخوانید:

آغاز شفاف‌سازی قوه‌قضایئه توسط رئیسی

وی در ارتباط با دسته چک‌های حساب قوه قضائیه که از این به بعد به امضای سه نفر می‌رسد، عنوان کرد: اگر موضوع امضاء سه نفر برای دسته چک‌های حساب قوه قضائیه عملی شود میزان اشتباه و خطای ناخواسته کاهش می‌یابد و این عمل در راستای شفاف سازی قوه قضائیه است.

رضازاده افزود: آقای رئیسی شفاف‌سازی حساب‌ها را از خود شروع کرده است که این امر نشان دهنده حسن نیت ایشان است و می‌توان این عمل الگوی سازمان‌ها و نهاد های دیگر شود تا سوء استفاده مالی کمتر شود.

دبیر کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال صحت داشتن موضوع ۶۰ حساب بانکی به نام آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس پیشین قوه قضائیه تصریح کرد: شایعاتی وجود دارد اما نمی‌توانم به قطعیت پاسخ دهم، اما به نظر من رئیس پیشین قوه قضائیه فردی مذهبی و اهل شرع بود و تمام تلاش خود را در راستای اهداف قوه قضائیه انجام می‌داد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=498378

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.