استراماچونی: امیدوارم استقلال، امید را به جامعه برگرداند

  • کد خبر : 540114
  • ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۲۰
استراماچونی: امیدوارم استقلال، امید را به جامعه برگرداند

آندره‌آ استراماچونی یکی از میهمانان همایش فوتبال کلینیک بود. او که در این مراسم سخنرانی هم کرد بیش از همه حاضرین مورد توجه رسانه‌ها بود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آندره‌آ استراماچونی یکی از میهمانان همایش فوتبال کلینیک بود. او که در این مراسم سخنرانی هم کرد بیش از همه حاضرین مورد توجه رسانه‌ها بود. استراماچونی در این مراسم گفت: «خیلی خوشحالم به این مراسم دعوت شدم. اینگونه کنگره‌ها برای ورزش بخصوص در ایران اهمیت زیادی دارد. اشتیاق فوق‌العاده‌ای برای فوتبال در ایران وجود دارد. این موضوع برای همه طرفداران فوتبال، بخصوص استقلال که هوادارانی میلیونی دارد، خیلی مهم است.»

آندره‌آ استراماچونیآندره‌آ استراماچونی

سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه‌ای با امیرحسین فتحی برای حل مشکلات داشته است یا خیر، این پاسخ را داد: «فرصتی پیدا نکردم که با فتحی صحبت کنم اما به زودی با هم ملاقات می‌کنیم.»

آندره‌آ استراماچونی در مورد اینکه اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال گفته بودند قرار است در این هفته، بخشی از مطالبات پرداخت شود هم این توضیحات را داد: «ما، یکی از باشگاه‌های برتر آسیا و با طرفداران میلیونی هستیم. توقعاتی که از ما وجود دارد باید به اندازه حمایتی که از ما می‌شود و امکانات ما باشد. نمی‌توانیم توقع ۱۰۰ و حمایت ۲۰ داشته باشیم.»

استراماچونی تأکید کرد: «این نه یک اعتراض منفی، بلکه اعتراضی مثبت و در جهت بهتر شدن باشگاه استقلال است. این موضوع برای همه وجود دارد و هر کسی که استقلال را دوست دارد، مانند من فکر می‌کند.»

سرمربی استقلال از سوی نشریات کشورش به عنوان بهترین مربی و لژیونر فوتبال ایتالیا انتخاب شده است. او نسبت به این موضوع هم واکنش نشان داد: «من از مدرسه مربیان ایتالیا آمده‌ام و از این بابت بسیار خوشحالم. در ایران می‌بینم فوتبال بسیار پرطرفدار و مهم است و بازیکنان بسیار خوبی در این کشور وجود دارد اما شاید در دنیا روی آنها خیلی تبلیغ نمی‌شود. امیدوارم برای بهتر شناخته شدن بازیکنان ایرانی در فوتبال جهان، وسیله‌ای باشم.»

آندره‌آ استراماچونی که چند روز پیش به شیراز سفر کرده بود، در پاسخ به این پرسش که زیباترین نقطه این شهر را کدام مکان می‌داند، گفت: «من در ایران زندگی می‌کنم و به این کشور احترام می‌گذارم. ایران تاریخی غنی دارد و می‌دانم امپراتوری پارسی یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های جهان بوده است. وقتی در این کشور زندگی می‌کنید، باید تاریخچه آن را بدانید و به آن احترام بگذارید. من فقط به دنبال یک پرستار بچه خوب در ایران هستم.»

سرمربی استقلال دلیل حضورش در این مراسم را هم برشمرد: «دلیل اینکه قبول کردم در این همایش حضور داشته باشم، این بود که همه ما که قسمتی از این برنامه هستیم، مربیان، پزشکان و تمام کسانی که در فوتبال نقش دارند، یک مسئولیت بزرگ دارند. ما فقط مربیان و پزشکان تیم‌های خودمان نیستیم بلکه مسئولیت بزرگ‌تری در مورد همه افراد جامعه داریم. زمانی که مربی استقلال که میلیون‌ها طرفدار در ایران دارد، هستیم، دیگر مسئولیت و هدف ما فقط فوتبال نیست و مسئولیت‌های دیگری هم داریم. ما نماینده مردم هستیم و می‌توانیم برای آنها اشتیاق و شوق زندگی بیاوریم و این یک مسئولیت خیلی بزرگ است. وقتی داخل زمین می‌رویم هر چیزی که از دقیقه یک تا ۹۰ را نشان می‌دهیم به عنوان نماینده مردم این کار را می‌کنیم. در این مراسم من کودکانی را دیدم که روی صحنه آمدند و دوباره تأکید می‌کنم که چقدر برای این نسل و جوان‌ها اهمیت داریم. من وقتی هم‌سن این کودکان بودم، آرزویم این بود که بازیکن فوتبال باشم و در یک استادیوم بزرگ فوتبال بازی کنم. تمام بازیکنان و مربیان بزرگ برای من یک نمونه هستند. به خودم و بازیکنان می‌گویم وقتی در زمین هستیم علاوه بر کار تکنیکی و فنی با خودمان اشتیاق، هیجان، علاقه و تجربه به زمین می‌بریم و برای همین ما مسئولیت زیادی داریم و اینجا هستیم که تجربه و هر چیز دیگری را به غیر از کار فنی انتقال دهیم.»

سرمربی استقلال با این جملات حرف‌هایش را به پایان برد: «جایگاه ما خیلی مهم است و این همایش که در آن حضور داریم برای این است که علاوه بر کار تکنیکی، علاقه و اشتیاق را به کل جامعه انتقال دهیم و امید را به زندگی آنها بیاوریم. در آخر می‌خواهم از کسانی که من را به این همایش دعوت کردند، تشکر کنم و امیدوارم که همراه تیمم همانطور که تا الان تلاش کردیم، بتوانم امید را به جامعه بیاورم.»

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540114

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.