آموزش و پرورش با مسائل و مشکلات مالی روبروست

  • کد خبر : 524067
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
آموزش و پرورش با مسائل و مشکلات مالی روبروست

فرماندار پیشوا گفت: آموزش و پرورش تا حدودی با مسائل و مشکلات مالی روبروست اما بر این باوریم که مشکلات با حسن نظر، هم فکری و هم‌افزایی و هم‌گرایی قابل حل است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ حسین عباسی در جلسه شورای آموزش و پرورش ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امیدوارم همواره ادامه دهنده راه شهداء گرانقدر بوده و با تمام توان برای اعتلای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم.

وی گفت: در نزدیکی فصل بازگشایی مدارس قرار داریم و هر ساله با بازگشایی مدارس شاهد فعالیت، پویایی و نشاط در سراسر جامعه هستیم که این موضوع را به فال نیک گرفته و امیدواریم دانش آموزان میهن عزیزمان به ویژه دانش آموزان فعال و مستعد پیشوایی در ادامه راه، موفق و پیروز باشند.

 

تشریح مسائل و مشکلات مالی آموزش و پرورش

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش تا حدودی با مسائل و مشکلات مالی روبروست اما بر این باوریم که مشکلات با حسن نظر، هم فکری و هم‌افزایی و هم‌گرایی قابل حل بوده و می‌توان با قدرت تمام مسیر را ادامه داد.

عباسی تصریح کرد: کسب رتبه های برتر دانش آموزان پیشوایی در کنکور سراسری نشان داد که این منطقه سرشار از استعداد های ناب بوده که اگر به آنان توجه شود می توان شاهد اتفاقات بی نظیری در سطح شهرستان بود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان پیشوا افزود: یکی مهمترین موضوعات جامعه که در سطح مدارس نیز باید به آن دقت نظر داشت، مسئله پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و از تمامی ارگان ها خواستاریم با کمک معنوی و فکری یاری رسان آموزش و پرورش و نهاد های ذی ربط در این خصوص باشند.

برنامه ریزی مدون برای بازگشایی مدارس، اندیشیدن تمهیدات ترافیکی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، توجه به سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و رسیدگی به وضعیت بهداشتی مدارس شهری و روستایی از موضوعات مطرح شده در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بود.

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524067

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.