آمریکا با ایران وارد جنگ می‌شود؟

  • کد خبر : 552764
  • ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
آمریکا با ایران وارد جنگ می‌شود؟

دکتر زرگر بیان کرد: حرکت تروریستی آمریکا در برابر ایران نشان از اعلام جنگ دارد و از نظر منشور سازمان ملل متحد ایران باید به این اقدام پاسخی مناسب می‌داد.

دکتر علی اصغر زرگر کارشناس سیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، به تحلیل واقعه انتقام سپاه پاسدار از آمریکا جنایت کار پرداخت و گفت: با توجه به این که اقدام آمریکا برای ترور سپهبد سلیمانی حرکتی تروریستی بود ایران باید انتقام می گرفت.

وی افزود: حرکت تروریستی آمریکا در برابر ایران نشان از اعلام جنگ دارد و از نظر منشور سازمان ملل متحد ایران باید به این اقدام پاسخی مناسب می داد.

انتقام سپاه پاسدار از آمریکا

 

دکتر زرگر بیان کرد: شاید بعضی ها بگویند ایران باید این عمل تروریستی آمریکا را نادیده می‌گرفت و اقدامی انجام نمی‌داد. اما از دو جهت ایران اجبارا باید به این عمل آمریکا پاسخ می‌داد.

وی ادامه داد: یکی از دلایل انتقام ایران جذب افکارعمومی بود، زیرا غرور ملی اجازه نمی‌داد این عمل آمریکا بی‌جواب بماند، دوم در صورت عدم اقدام تلافی جویانه ایران، ممکن بود آمریکایی‌ها این چشم پوشی را ضعف ملت ایران تلقی کنند و مجددا با هر بهانه‌ای هر اتفاقی در دنیا را به ایران نسبت دهند و برعلیه منافع و اقتصاد ایران اقدام کنند.

این کارشناس مسایل سیاسی در پاسخ به سوال آیا آمریکا حملات موشکی سپاه پاسدار را تلافی می‌کند یا خیر گفت: این که آمریکا اقدامی می‌کند یا خیر بستگی به منافعش دارد، ولی در هر صورت ترامپ در مخمصه بزرگی گیر افتاده است.

بیشتر بخوانید:

 

زرگر افزود: آمریکا اگر حمله موشکی ایران را پاسخ دهد ایران دوباره اقدامش را تلافی می‌کند و دو طرف را وارد جنگی بزرگتر و فراگیرتر می‌کند و ترامپ اگر پاسخی هم به عمل حمله موشکی ایران ندهد موقعیتش را در آمریکا تضعیف می‌کند ولی در هر صورت به نظر میاد که آمریکایی‌ها می‌خواهند اثرات حمله موشکی ایران را به حداقل برسانند و بگویند که خسارت مالی و جانی به آمریکا زیاد نبوده است.

وی در پایان گفت: همه اینها بستگی دارد جو داخل آمریکا بخواهد وارد یک جنگ شود یا خیر؟ مردم و حزب دموکرات در آمریکا مخالف جنگ هستند و می‌گویند ترامپ نباید وارد درگیری با ایران شوند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=552764

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.