آمار زائران ایرانی در مکه مکرمه به ۳۴هزار نفر رسید

  • کد خبر : 506398
  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
آمار زائران ایرانی در مکه مکرمه به ۳۴هزار نفر رسید

رئیس ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه آمار زائران ایرانی در مکه را اعلام کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه آمار زائران ایرانی در مکه را اعلام کرد.

رئیس ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه در خصوص آمار زائران ایرانی در مراسم حج گفت: تاکنون ۳۳هزار و ۹۱۳ نفر در قالب ۲۳۶ کاروان از زائران مدینه قبل و مدینه بعد وارد مکه مکرمه شده‌اند و در روزهای آتی بر حضور زائران در این شهر افزوده می‌شود.
اکبر رضایی با اشاره به آمار ورود زائران به این شهر اظهار کرد: برخی از زائران که مدینه‌قبل محسوب می‌شوند، بعد از حضور در مدینه منوره و انجام عبادات و زیارت عازم مکه مکرمه شده‌‌اند.

آمار زائران ایرانی مکه مکرمه

وی خاطرنشان کرد: اعزام زائران مدینه‌قبل به مکه مکرمه از روز شنبه ۲۲ تیر ماه آغاز شده است و این اعزام‌ها همچنان و با توجه به اقامت آنها در مدینه منوره، ادامه دارد؛ تاکنون ۱۹ هزار و ۵۵۲ نفر از زائران مدینه‌قبل در قالب ۱۳۸ کاروان وارد مکه مکرمه شده‌اند و این اعزام‌ها به‌ترتیب در حال انجام است.

تعداد زائران ایرانی در مکه مکرمه چند نفر است؟

وی گفت: انتقال زائران مدینه‌بعد نیز از ایستگاه‌های پروازی کشورمان به فرودگاه جده از تاریخ دوشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده و همه‌روزه پروازها تا انتقال همه زائران مدینه‌بعد ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

رضایی عنوان کرد: تا پایان وقت دوشنبه ۱۴ هزار و ۳۶۱ نفر از زائران مدینه‌بعد در قالب ۹۸ کاروان وارد سرزمین وحی شده‌اند؛ این افراد بعد از پیاده شدن در فرودگاه جده به جحفه عزیمت کرده و بعد از احرام بستن وارد شهر مکه مکرمه می‌شوند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۳۳ هزار و ۹۱۳ نفر در قالب ۲۳۶ کاروان از زائران مدینه‌قبل و مدینه‌بعد وارد مکه مکرمه شده‌اند و در روزهای آتی بر حضور زائران در این شهر افزوده می‌شود.

رضایی شرایط زائران حاضر در مکه مکرمه را مطلوب دانست و از شرایط عملیات و اجرای آن ابراز رضایت کرد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=506398

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.