آمار جهانی کرونا ۱ آبان + جدول تغییرات

  • کد خبر : 620653
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
آمار جهانی کرونا ۱ آبان + جدول تغییرات
طبق آخرین آمار جهانی ۴۱ میلیون و ۴۹۴ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در شب گذشته با افزایش ۶۴ هزار مبتلای جدید به مجموع ۸ میلیون و ۵۸۴ هزار مبتلا رسید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  آخرین آمار جهانی کرونا ۱ آبان بر اساس آمار پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۴۱ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۸۲۷ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۴۶۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۰ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۴۹۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

 

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۴ هزار و ۲۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸میلیون و ۵۸۴ هزار و ۸۵۰ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۲۷ هزار و ۴۰۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

 

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۵ هزار و ۸۳۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷میلیون و ۷۰۶ هزار و ۹۴۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۱۶ هزارر و ۶۵۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

 

آمار جهانی کرونا ۱ آبان؛ کشور برزیل به‌‌‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۵ هزار و ۸۳۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵میلیون و ۳۰۰ هزار و ۶۴۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۵۵ هزار و ۴۰۹ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

 

کشورهای روسیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا و فرانسه نیز به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۴۴۷ هزار و ۳۳۵، یک‌میلیون و ۴۶ هزار و ۶۴۱، یک‌میلیون و ۳۷ هزار و ۳۲۵، ۹۸۱ هزار و ۷۰۰ و ۹۵۷ هزار و ۴۲۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

 

آمار جهانی کرونا ۱ آبان؛ همچنین کشورهای پرو با ۸۷۶ هزار و ۸۸۵ نفر و مکزیک با ۸۶۷ هزار و ۵۵۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

 

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌‌ترتیب با ۶میلیون و ۸۷۴ هزار و ۵۱۸، ۵میلیون و ۶۰۲ هزار و ۱۲۲ و ۴میلیون و ۷۵۶ هزار و ۴۸۹ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , قاره آمریکا ,

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=620653

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.