آقای روحانی! قرارداد با شرکت فرانسوی توتال را برای حفظ عزت ملی به تعویق بیندازید / سیاست‌های امروز فرانسه مصداق اتم «یک بام و دو هواست»

  • کد خبر : 260903
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۲۱
آقای روحانی! قرارداد با شرکت فرانسوی توتال را برای حفظ عزت ملی به تعویق بیندازید / سیاست‌های امروز فرانسه مصداق اتم «یک بام و دو هواست»

بسیج دانشجویی امام صادق (ع) در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار لغو قرارداد با شرکت فرانسوی توتال و حفاظت از اقتدار و عزت ملی شد.

به گزارش تهران نیوز ، به‌نقل از پایگاه خبری تحلیلی دانشجو خبر، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای به رییس جمهور به دنبال قرارداد با شرکت فرانسوی توتال نوشت: امروز بر هیچکسی پوشیده نیست که رفتارهای کشور فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران و منطقه مصداق اتم «یک بام و دو هواست».

از سنگ اندازی در مسیر مذاکرات هسته‌ای و نیز مذاکرات صلح سوریه تا برگزاری اجلاس‌های منافقین در پاریس نشان از سیاست‌های یک بام و دوهوای این کشور در قبال ایران و منطقه است.

در ادامه آمده است: هنوز بیش از دو روز از سفر رسمی وزیر خارجه کشورمان به فرانسه نگذشته، شاهد برگزاری اجلاس گروه تروریستی منافقین در پاریس هستیم که نه تنها نقض صریح قوانین بین المللی است بلکه مصداق بارز حمایت از تروریسم نیز محسوب می‌شود! این رفتار فرانسه چیزی جز دهن کجی به جمهوری اسلامی ایران نبود که البته سیاست‌های منفعلانه وزارت خارجه هیچ واکنشی در برابر آنان از خود نداشت.

در این نامه تاکید شده است: از ابتدای بحران سوریه فرانسه به عنوان یکی از اصلی‌ترین کشورهای غربی بود که با قطع روابط دیپلماتیک با کشور سوریه از معارضه و گروه‌های تروریستی این کشور در برابر دولت قانونی بشار اسد حمایت کرد و تاکنون نیز شاهد نقش غیر قابل انکار فرانسه در عدم پیشبرد و نیز سنگ اندازی در مسیر حل مسالمت آمیز بحران سوریه (ژنو و آستانه) بوده‌ایم.

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) افزوده است: در برهه مذاکرات هسته‌ای ایران و ۵+۱ دولت فرانسه همواره به سیاست‌های متعارض و خصمانه خود در روند مذاکرات پرداخت تا جایی که به فرموده مقام معظم رهبری «نقش پلیس بد مذاکرات» را ایفا نمود.

در ادامه عنوان شده است: علاوه بر این موارد اظهارات غیر منطقی و خصمانه نماینده این کشور در سازمان ملل مبنی بر صنعت دفاعی و موشکی کشور بار دیگر هویت و چهره واقعی این دولت اروپایی را بیش از پیش نمایان نمود.

نماینده فرانسه در سازمان ملل در نشست توجیهی ۲۹ ژوئن، به آزمایش موشک‌های بالستیک ایران پرداخت و این آزمایش‌ها را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دانست؛ وی همچنین سفر سردار سلیمانی به خارج از ایران را هم در زمره موارد نقض شده قطعنامه مزبور دانست!

این نامه یادآور شده است: همه اینها تنها گوشه‌ای از سیاست‌های کثیف و مزورانه این کشور در قبال ملت ایران است که دولت جنابعالی متاسفانه در برابر همه این‌ها هیچ اقدام عزتمندانه ای در راستای استیفای حقوق ملت نداشته است.

اما جای شگفتی آنجاست که پس از برجام این دولت اروپایی بیش از پیش در موضوع قرارداد های نفتی، خودرو سازی و صنعت کشاورزی مورد توجه قرار گرفت و مجدداً با انعقاد قراردادهای هنگفت و یک طرفه که متاسفانه با غفلت و تعجیل مسؤلین امر همراه بود بازار ایران را در کنترل خود گرفت که خود باعث وارد آمدن ضربات جبران ناپذیر به صنعت بومی و تولید ملی کشور گردید که از جمله آن می‌توان به شرکت‌های عظیم نفتی مانند شرکت توتال پرداخت.

جناب آقای روحانی! قراردادهای نفتی موسوم به ipc، بارها توسط کارشناسان مختلف نفتی و اساتید اقتصادی کشور و برخی نمایندگان مجلس مورد انتقاد قرارگرفت و این قراردادها را خلاف منافع کشور دانسته اما در این مدت برای دست به سر کردن منتقدین ایرادهای سطحی متن قرارداد توسط وزارت نفت مورد بازبینی قرار گرفت و هیچگاه موضوع اصلی که از بین رفتن منفعت ملی در روح این قرارداد بود مورد توجه قرار نگرفت.

دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) خاطرنشان کرده‌اند: اما جای بسی تأسف است که انعقاد قرارداد با شرکت فرانسوی توتال در ایامی در حال انجام گرفتن است که سیاست‌های پلید این چند روزه فرانسه که تنها قسمتی از آن را گوشزد کردیم، علیه ملت ایران را به وضوح شاهد هستیم و متاسفانه همچنان با این شرکت فرانسوی عقد قرارداد می‌گردد. اصل این قرارداد خلاف قانون و نامشروع است اما جنبش دانشجویی از شما به عنوان رییس جمهور کشور که بایستی حافظ منافع و عزت ملی باشد، قویا مطالبه میکند در این ایام که دهن کجی های آشکار از سوی کشور فرانسه به ملت ایران شده است قرارداد با شرکت توتال را تعویق بیندازید و عزت مردم ایران را حفظ کرده و با این اقدام به کشور فرانسه نشان دهید که پاسخ توهین و به ملت ایران و حمایت آشکار از منافقین چیست.

در پایان این نامه تاکید شده است: امروز روز آزمون شما در حمایت از منفعت ملی است. امیدواریم از آن سربلند بیرون آیید و رویای خام دولت راجع به برجام نیز پایان یابد چرا که امروز سخنانی از برجام منطقه ای به گوش می‌رسد که برخلاف نظرات صریح رهبر معظم انقلاب است و قطعا در آینده واکنش قوی جنبش دانشجویی را در پی خواهد داشت.

 

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=260903

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.