تجلی حماسه باشکوه پیاده روی اربعین در تهران

  • کد خبر : 533578
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
تجلی حماسه باشکوه پیاده روی اربعین در تهران

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شنبه ۲۷ مهر مصادف با روز اربعین از میدان آیینی امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، پیاده‌روی جاماندگان در راستای ایجاد همدلی با راهپیمایان کربلا در روز اربعین با حضور اقشار مختلف مردم از ساعت ۶:۳۰ در میدان امام حسین(ع) آغاز می‌شود و با اقامه نماز ظهر در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) به پایان می‌رسد.

این مراسم با قرائت زیارت اربعین، روضه‌خوانی و مداحی آغاز می‌شود و پس از پذیرایی از شرکت‌کننده‌ها، پیاده‌روی به سمت شهرری، حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد .

در راستای ارائه خدمات بهتر به شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی جاماندگان اربعین برنامه‌ریزی و تمهیداتی در نظر گرفته شده است، در طول مسیر حدود یکصد موکب برای ارائه خدمات به شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده که تا امروز راه‌اندازی ۷۷ موکب قطعی است و مجوز گرفته‌اند.

پذیرایی در این مراسم مردمی است، همچنین زیرساخت‌ها را شهروندان مناطق آماده می‌کنند و به طور کلی تاکید بر این است که حرکت به صورت خود جوش و مردمی است .

 

 

 

لحظه به لحظه بر جمعیت عاشقان راه حسین اضافه می‌شود. جاماندگان با دلی سرشار از محبت به اهل بیت (ع) در راهی قدم گذاشته اند که منتهایش به دریای با عظمت زائران کربلای معلی در اربعین حسینی می‌رسد.

محمّد بن یحیی عطّار از یکی از اهالی ری این‌گونه نقل کرده که خدمت امام هادی (ع) رسیدم. ایشان فرمودند: کجا بودی؟

گفتم: حسین بن علی (ع) را زیارت کردم. امام هادی (ع) فرمودند: بدان که اگر قبر عبدالعظیم را در شهر خودتان زیارت کنی، مانند کسی هستی که حسین بن علی (ع) را زیارت کرده باشد.

از همین روست که چند سالی است تهرانی‌ها در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی شرکت می‌کنند و خود را به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در شهرری می‌رسانند و همنوا با زائران کربلای معلی نوای لبیک یا حسین سر می‌دهند و در همین راستا با امام زمان خود بیعتی دوباره می‌کنند.

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533578

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.