لزوم ارائه سبک زندگی اسلامی برای افسران جنگ نرم

  • کد خبر : 562339
  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
لزوم ارائه سبک زندگی اسلامی برای افسران جنگ نرم

رئیس سازمان فضای مجازی استان تهران به تشریح چهار ویژگی افسران جوان جنگ نرم پرداخت و آن‌ها را از آسیب‌های پیش‌رو آگاه کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مصطفی هدایی رئیس سازمان فضای مجازی استان تهران در آیین افتتاح همایش تخصصی علمی – آموزشی سبک زندگی اسلامی افسران جنگ نرم که به مدت دو روز در حال برگزاری است، اظهار داشت: بی‌شک فکر و اندیشه هر انسان مهم‌ترین سرمایه وجودی اوست. در سطح کلان هم تفکر و نحوه باورهای حاکم بر جامعه تعیین‌کننده خطی و مشی مردم جامعه است.

وی گفت: از دیدگاه رهبر معظم انقلاب ایمان، علم، دوری از تقلید محض، توجه به نمادهای دینی و ارزش‌ها دین مبین اسلام از مهم‌ترین مولفه‌های سبک زندگی دینی در حوزه تفکر و اندیشه به‌شمار می‌رود.

رئیس سازمان فضای مجازی استان تهران افسر جنگ نرم را سرباز حقیقت دانست و افزود: امروزه جنگ نرم خیلی گسترده و همه‌جانبه شده است. رهبر فرزانه انقلاب سال ۹۵ در جمع اعضای انجمن اسلامی سراسر کشور نکاتی را مطرح فرمودند و جنگ نرم را یکی از سخت‌ترین مواجهه‌ها با دشمن دانستند.

بیشتر بخوانید:

نگاه انقلاب اسلامی به افسران جنگ نرم با نگاه دشمن بسیار متفاوت است / مطالبات رهبر معظم انقلاب در حوزه جنگ نرم

هدایی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان بیان داشت: دشمن تمام آرمان‌ها و اهدافش را در راستای جنگ نرم پیش می‌برد. نگاه جمهوری اسلامی به افسران جنگ نرم با نگاه دشمن به افسران جنگ نرم متفاوت است و این نوع سرباز را عنصری فعال و اثرگذار می‌داند در حالی که دشمن می‌خواهد از جوانان و افسران جنگ نرم ایران شجاعت، امید، انگیزه، تحرک و توان جسمی نداشته باشند.

وی بر همین اساس افزود: مطالبه رهبر انقلاب در حوزه جنگ نرم این است که سرباز جنگ نرم باید ابتدا خودسازی کند و فکر و ذهنش را در راستای هدفش پرورش دهد. ضرورت و اهمیت نامگذاری همایش امروز نیز در همین راستا است.

آسیب هایی که افسران جنگ نرم را تهدید می‌کند !

رئیس سازمان فضای مجازی استان تهران در ادامه به کم‌کاری برخی نهادها اشاره و عنوان کرد: متاسفانه هیچ مجموعه‌ای را نداریم که در راستای ارائه سبک زندگی به افسر جوان جنگ نرم قدمی برداشته باشد. این جوان انقلابی را آفت‌هایی هم تهدید می‌کند. شاید جوان انقلابی قبل از این‌که به حوزه جنگ نرم ورود کند روزی یک ساعت را صرف فضای مجازی می‌کرد اما وقتی خود را مسئول بداند، وقت بیشتری را صرف می‌کند.

هدایی ادامه داد: افسران جنگ نرم پس از تصمیم قطعی برای مجاهدت در این عرصه وقت خود را به جای آسیب‌هایی چون هرزگردی و اتلاف وقت برای مسائل کم‌اهمیت برای تولید محتوای فاخر و اثرگذار می‌گذارند و قطعاً جوانان جبهه مقابله با جنگ نرم نیز مورد هجمه شبهه‌افکنی‌های دشمنان قرار می‌گیرد.

چالش‌های موجود برای جوانان در حوزه جنگ نرم

وی با اشاره به چالش‌های موجود برای جوانان در حوزه جنگ نرم تصریح کرد: جوانانی که در صف مقدم جنگ نرم قرار دارند، با شبهه‌های اعتقادی و ایمانی مواجه می‌شوند. در آیات قرآن کریم و احادیث معصومین علیهم‌السلام به مطالعه سیره رفتاری گذشتگان اشاره شده است. آنچه که پیامبران را در مواجهه با فرعونان زمان خود موفق می‌کرد وجود «قول لین» بود. خیلی از تولیدات امروز در جنگ نرم چیزی جز خشم و نفرت‌افکنی ندارد. بعضاً محتویات ما دارای «قول لین» نیستند.

رئیس سازمان فضای مجازی استان تهران سومین مولفه‌ لازمه افسر جوان جنگ نرم را زندگی اسلامی دانست و یادآور شد: گاهی انقدر درگیر می‌شویم که از مسیر اصلی خود فاصله می‌گیریم. قطعاً از شخصی که ۱۲ ساعت در روز درگیر فضای مجازی است نباید انتظار تحرک و پویایی داشته باشیم که این خود آفت بزرگی است.

هدایی بر همین اساس بیان داشت: آسیب‌های جسمی و روحی از جمله سایر تهدیداتی است که این دسته از افراد را تهدید می‌کند. هدف ما از همایش دو روزه «سبک زندگی افسران جنگ نرم» این است که سبک زندگی اسلامی مرتبط با جنگ نرم ارائه داده شود چراکه تا الان مجموعه‌ای نگاهی به این‌گونه از سبک زندگی نداشته است.

وی با تاکید بر لزوم آگاهی افسر جوان جنگ نرم از احکام فضای مجازی گفت: آخرین نکته این است که افسران جنگ نرم باید احکام مرتبط با حوزه خود را بدانند. درگذشته نیز اکثر حوزه‌های علمیه در دل بازارها قرار داشتند و به محلی برای رجوع تجار و فروشندگان جهت آگاهی از احکام خرید و فروش تبدیل شده بودند.

رئیس سازمان فضای مجازی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: ما هم باید احکام فضای مجازی را بلد باشیم. باید بدانیم که مثلاً یک خواهر می‌تواند عکس خودش را بر روی پروفایل اینستاگرامش بگذارد یا خیر؟ ، این موارد قطره‌ای از دریای نکات و ریزبینی‌ها در حوزه فضای مجازی و جنگ نرم است و بیان کردم تا جرقه‌ای در ذهن بزرگواران ایجاد شود و پس از این همایس با بهره‌گیری از ظرفیت متخصصان، صاحب نظران، اندیشمندان و … همایش‌های تخصصی در این حوزه برگزار و سبک زندگی اسلامی افسران جنگ نرم را ارائه دهیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=562339

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.