آخرین اخطار به عوامل سدمعبر در شهرگلستان داده شد

  • کد خبر : 514969
  • ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
آخرین اخطار به عوامل سدمعبر در شهرگلستان داده شد

شهردار شهر گلستان گفت: آخرین اخطار به عوامل سدمعبر در سطح شهرگلستان داده شده است و در صورت عدم توجه به اخطاریه، شهرداری خود اقدام به جمع‌آوری سدمعبر خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رحیم پرچگانی شهردار شهر گلستان با اشاره به معضل سدمعبر در سطح شهر، اظهار داشت: پرروسه برخورد با عوامل سد معبر در راستای حقوق شهروندی مجدداً در گلستان آغاز گردیده است.

 

رفع معضل سدمعبر در الویت شهرداری قرار دارد

وی در ادامه با بیان اینکه ایجاد سد معبر و حضور بار فروشان در محله‌های مختلف شهرگلستان از معضلات دائمی شهر می باشد، تصریح کرد: در راستای بازدیدهای صورت گرفته توسط مسئولان و مجموعه مدیریت شهری و به جهت لزوم اجرای قانون و رفع مشکلات ناشی از سد معبر بارفروشان، اجرای طرح ضربتی و فوریتی جمع‌آوری سدمعبر و بارفروش‌ها با  همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهور شهرستان بهارستان در الویت شهرداری گلستان قرار گرفت.

پرچگانی به مشکل تجمع دستفروشان در برخی مناطق شهر گلستان در طول سال‌های متمادی اشاره کرد و گفت: مناطقی نظیر جاده ساوه، سه راه آدران، فلکه اول گلستان، خیابان‌های شهید چمران و شهیدستاری و محلات قلعه‌میر و سبزدشت به دلیل تجمع دستفروشان باعث ایجاد بازارچه‌های غیرمجاز و دستفروشان و وانت بارها شده است که علاوه‌بر ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت و اختلال در عبور و مرور شهروندان، به محلی برای عرضه انواع محصولات و کالاهای غیرمجاز تبدیل شده است.

وی همچنین در رابطه با قوانین موجود در خصوص سدمعبر و برخورد با این معضل، اطهار داشت: براساس تبصره یک بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، هرگونه بساط گسترانی و ایجاد سد معبر در سطح شهر ممنوع بوده و علاوه‌بر برخورد با متخلفان، افراد خاطی به مراجع قضایی مربوطه معرفی خواهند شد.

شهردار شهر گلستان در پایان با توجه به شروع طرح جدید آخرین اخطار قانونی به وانت بارها، نمایشگاه‌داران خودرو و دست فروش‌های کنار جاده ساوه، خاطرنشان کرد: آخرین اخطارها به جهت جمع‌آوری، داده شد تا در صورت جمع نکردن بساط خود و عدم رفع سد معبر، شهرداری طبق قانون نسبت به جمع‌آوری عوامل سدمعبر اقدام نماید.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=514969

    برچسب ها

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.