هم اکنون عضو کانال تلگرام تهران نیوز شوید

یک خبر و چندین تأسف وتامل!

فرض بگیرید سپاه بیش ازین تحریم شود، دودش به چشم که می رود؟

یادداشت/

درسهایی از مالک اشتر زمان

از آنجایی که خدمت به انسان کامل و دین کامل نیازمند تکامل خود شخص است پس طبیعی است یکی از چیزهایی که در این مسیر بر خود لازم بداند یافتن مصادیق رشد و تکامل معنوی و نزدیک شدن به آرمان‌ها باشد.

۱۱:۲۴۹۶/۰۳/۳۱
یادداشت/

چرا موشک نقطه زن داریم اما خودروی خوب نه؟

چرا نمی توان خط تولیدموشک های پیشرفته را در سایر بخش های صنعت ایران برپا کرد؟

۸:۱۹۹۶/۰۳/۳۱
یادداشت/

پیکار به اختیارنظری و پیکار به فرمان عملی

آنان که در قبرستان تاریک به ظاهر خفته‌اند، اگر بیدار شوند و زبان باز کنند، شاید این جمله را فریاد زنند: در زندگی‌تان پرچم سفید تسلیم را جز برای اهل سلام بالا نبرید تا آسیب نبینید. پس سلام بر اهل سلام.

۹:۳۴۹۶/۰۳/۲۴
یادداشت/

در امتداد معمار کبیر

براستی تا همیشه تاریخ سیاسی و اجتماعی دنیا در حافظه‌هایمان می‌ماند، آن هنگام که حنجره‌ها، همه، فریاد شدند، تمام چشم‌ها، سربه سر اشک و تمام دل‌ها، یکسر، عشق و گستره حکم‌رانی کشور از کاخ‌های پر زرق و برق به حسینیه‌ای محقر و کوچک تبدیل شدند و گستره جماران را، این شعار پرمغز وغنی پر می‌کرد و هوا را روحی تازه می‌بخشید.

۱۰:۵۴۹۶/۰۳/۲۰

توصیه جدی به سیف/طرح ادغام بانک‌ها خطرناک است، متوقفش کنید

یک کارشناس اقتصادی پیشنهاد توقف طرح ادغام چند بانک را به رئیس‌کل بانک مرکزی داد و گفت: تصور آنکه اصلاح نظام بانکی صرفاً مرادف با ادغام چند بانک است بسیار بسیار خطرناک است و به‌جز تسریع برون‌ریزی لایه‌های اجتماعی بحران دستاوردی دیگری ندارد.

۸:۲۹۹۶/۰۳/۶
تراژدی با چاشنی سرعت؛

علیرضا حقیقی در سراشیبی سقوط

مجموع تصمیمات و مشاوره های اعجاب برانگیز، گلر اول ایران در جام جهانی برزیل را دچار چالشی بزرگ کرده است؛ حقیقی در سراشیبی قرار گرفته و لحظه به لحظه بر سرعتش در این مسیر افزوده می شود.

۱۰:۳۹۹۶/۰۳/۲
در یاداشتی به «تهران نیوز»؛

عدالتی که چهار سال اجتماعی نشد/داستان کاخ کسری تا پاستور روحانی

زمانی که به عقب برگردیم متوجه می شویم که عدالت اجتماعی در مدت چهارسال روحانی با خالی شدن سفره مردم مساوی است به گونه ای که دست بر روی هر گزینه(اقتصاد، سلامت، هنر و غیره) بگذاریم از حقوق مردم خبری نیست.

۱۰:۱۵۹۶/۰۲/۲۳
اقتصاددان و نماینده سابق مجلس

تخلف ۸ برابری دولت یازدهم در رشد هزینه های جاری/ رکوردشکنی در کاهش بودجه عمرانی

جعفر قادری اقتصاددان از تخلف ۸ برابری دولت یازدهم در رشد هزینه های جاری و رکوردشکنی دولت روحانی در کاهش بودجه عمرانی خبر داد.

۱۰:۴۸۹۶/۰۲/۲۲
یادداشت/ حسین شریعتمداری

پخش زنده یا مرده؟!

وقتی قرار است بخش‌ها و قسمت‌هایی از اظهارنظر کاندیداها در مناظره‌های تلویزیونی حذف و سانسور شود، چگونه می‌توان به آنچه که در نسخه ضبط شده و غیرزنده پخش می‌شود، اعتماد کرد؟

۱۰:۱۳۹۶/۰۲/۲
یادداشت؛

آنچه در جوی می رود آب است

آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور مسئولان و چهره های مختلف تشکیل و مانند همیشه مباحث حول محورهایی پیش رفت که درنوع خود در تشکیل جلسه برای جلسه تقریبا کم نظیر است.

۷:۳۹۹۶/۰۱/۲۹

افزایش یارانه فقرا در آستانه انتخابات، مشکوک است

اعتماد درباره افزایش یارانه فقرا نوشته است:‌ ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با انتشار اطلاعیه‌ای خبر داد یارانه نقدی دو دهک پایین جامعه افزایش خواهد یافت؛ تصمیمی که سوالات بی‌شماری را برای اقتصاددانان ایجاد کرده است که منابع این میزان یارانه و این تعهد تازه چگونه قرار است تامین شود.

۱۰:۵۳۹۶/۰۱/۲۶
یادداشت/ حسین شریعتمداری

این هووها دلسوزترند!

آیا جیب مردم تورم را تک رقمی نشان می‌دهد یا به قول آقای محمد هاشمی میزان واقعی تورم در دولت آقای روحانی ۵۰ درصد است. این تورم فاجعه‌آمیز را فقط با مراجعه به گذران معیشتی مردم به وضوح می‌توان دید.

۹:۵۸۹۶/۰۱/۲۶

پیشنهاد چند راهکار برای تحقق شعار سال

اقتصاد مقاومتی به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی «مردم‌بنیاد» است و با اقتصاد دولتی تفاوت دارد. هرچند ایشان تأکید دارند که دولت وظیفه دارد تا «با آماده‌سازی شرایط و هدایت و کمک، راه را برای حضور مردم و سرمایه‌های مردمی آماده سازد»، اما این مردم هستند که نقش اصلی را در اقتصاد مقاومتی دارند.

۹:۵۷۹۶/۰۱/۱۹
افزایش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی در دولت یازدهم

وقتی اقتصاد نفتی دستاورد برجام می‌شود!

اقتصاد ایران هنوز نفتی است. طعمش را می‌توان از بودجه‌ها و رفتارهای دولت و ارباب و رعیتی‌اش فهمید. این کارها را تنها دولتمردان و سکانداران اقتصادهای دولتی می‌کنند. فضا هنوز باز و رقابتی نیست و همچنان، بیماری هلندی، در کمین اقتصاد ایران.

۱۲:۱۲۹۶/۰۱/۱۵

بانک‌های اروپایی حتی در حد مراودات معمولی هم با ایران همکاری نمی‌کنند

احمد حاتمی‌یزد، اقتصاددان در گفت‌وگو با «آرمان» می‌گوید:«مستر کارت‌ها و ویزا کارت‌ها بیشتر توسط شرکت‌های بزرگ آمریکایی مدیریت می‌شود و آمریکا در رابطه با مسائل بانکی ایران تمام تحریم‌ها را لغو نکرده‌ است.

۱۰:۰۹۹۶/۰۱/۱۴
سال اقتصاد مقاومتی

تولید و اشتغال دو سرفصل اقتصاد مقاومتی

با بررسی و تفکر در بیانات رهبر معظم انقلاب در فروردین ۹۶ می توانیم به نکاتی دست یابیم که کشور در سال گذشته شیرینی هایی مثال عزت ملی، امنیت ملی، همت جوانانه و حرکات مومنانه داشته و تلخی هایی مثال مسائل اقتصادی_معیشتی و معضلات اجتماعی داشته است.

۲:۵۷۹۶/۰۱/۷
Page 1 of 5812345...102030...Last »