هم اکنون عضو کانال تلگرام تهران نیوز شوید

سخنگوی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران به تشریح دستورهای دوازدهمین جلسه علنی شورا پرداخت واگذاری املاک شهرداری در دوره‌های قبل را غیرقانونی دانست.

به گزارش تهران نیوز ، علی اعطا پس از دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش در تشریح جزئیات این نشست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوعی که امروز با عنوان «الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره بردار املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری به اشخاص حقیقی، حقوقی، موسسات عمومی غیردولتی و …» در دستور کار شورا قرار داشت از طرف کمیسیون نظارت و حقوقی مطرح شده بود.

وی در تشریح جزئیات این طرح مطرح کرد: سابقه این موضوع به تبصره ۱ ماده ۸ قانون مصوب سال ۱۳۲۲ که راجع به آموزش و پرورش است، برمی‌گردد که در واقع شهرداری را مکلف به همکاری با وزارت فرهنگ در رابطه با تهیه وسایل ساختمان مدارس و توسعه معارف می‌کرد.

سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: بعدا در قانون شهرداری‌ها در بند ۶ ذیل ماده ۵۵ توضیح داده می‌شود که هرگونه واگذاری با این منظور به صورت رایگان یا با شرایط معین به نهادهای عمومی غیردولتی و … باید با تصویب انجمن شهر وقت(شورای شهر فعلی) برسد.

اعطا در ادامه عنوان کرد: طرحی که امروز مطرح شد، مشخصا در این راستا بود. با توجه به اینکه رویه سال‌های قبل از نظر ما خلاف متن صریح قانون بوده است، این واگذاری‌ها بدون اطلاع شورا بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: از این به بعد تمام واگذاری‌ها برای بهره‌برداری و نه برای تملک، چه به صورت رایگان و چه با شرایط معین باید به شورای شهر ارسال شود و شورا مجوزش را صادر کند.

سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش به ایرادات وارد شده از طرف اعضا به این طرح اشاره و تصریح کرد: ممکن است که هجم کاری شورا بالا برود و اعضا امکان رسیدگی به این هجم از درخواست‌ها را نداشته باشند. در نهایت کلیات این طرح به تصویب رسید و در رابطه با جزئیاتش در جلسه آینده بحث خواهیم کرد.

اعطا هم‌چنین در بخش دیگری از سخنانش به لایحه دو فوریتی ارسال شده از طرف شهردار تهران اشاره کرد و افزود: این لایحه در رابطه با اصلاحیه مصوبه مجوز تقسیط و چگونگی اخذ مطالبات شهردای تهران است. با توجه با اینکه درخواست دو فوریتی مطرح شده بود و لازم بود که این موضوع به صورت دو فوریت در کمیسیون مورد بحث قرار بگیرد، دو فوریتش رای نیاورد و نمایندگان به یک فوریت آن رای دادند.

وی یادآور شد: بررسی این لایحه در اولین جلسه در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون شهرسازی و معماری به عنوان کمیسون فرعی قرار خواهد گرفت و در جلسات آینده در صحن علنی مطرح می‌شود.

سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش در پایان در ارتباط با غیبت نماینده امور شورای شهر شهرداری تهران در بیشتر جلسات خاطرنشان کرد: در رابطه با عدم حضور ایشان امروز تذکر داده شد و پیگیری خواهیم کرد.  

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top

ارسال دیدگاه

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تهران نیوز در وب منتشر خواهد شد
free geoip