هم اکنون عضو کانال تلگرام تهران نیوز شوید

استاندار تهران گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی تولیدی داشته باشیم که در بازار داخلی و بازار خارجی مشتری داشته باشد؛ بدانید بدون سرمایه گذاری و بدون فعال کردن تولید اقتصاد احیا نخواهد شد.

به گزارش تهران نیوز ، محمد حسین مقیمی، استاندار تهران، در پی بیانات مدیر کل جهاد کشاورزی مبنی بر اقدامات انجام شده، برنامه‌ها و مشکلات پیش‌رو، اظهار داشت: ما تکلیف در ایجاد پنجره واحد داریم که در راستای برنامه پنجم است؛ پنجره واحد برای بیان درخواست ها از سوی متقاضیان است که نهایتاً مجوز یک روز بعد صادر خواهد شد؛ اگر طرحی قرار باشد ۴ ساله مجوز بگیرد اقتصادی است؟ این عمل به اقتصاد مقاومتی و فرمایش رهری نیست.

وی تاکید کرد: عدم توانائی در صادرات کالا نشان از عدم توانائی در تولید نیست؛ کارها نباید این اندازه طولانی شود و این کار باعث افزایش قیمت تمام شده است و این امر اقتصادی نیست؛ مجوز را به موقع صادر کنید تا کالای ترکی در بازار با نصف قیمت تولیدات ما عرضه نشود؛ ما در هدررفت سرمایه شهرستان مسئول هستیم؛ اگر دنبال اشتغال هستیم تنها تولید قارچ، قالی بافی و غیره نیست بلکه باید صنایع راه اندازی شود.

استاندار تهران با اشاره به این که اجازه بهره برداری به کارخانه جات نمی دهیم و می گوییم چرا مردم بیکار هستند، اذعان داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی تولیدی داشته باشیم که در بازار داخلی و بازار خارجی مشتری داشته باشد؛ ما وظیفه داریم به سرمایه گذار کمک کنیم؛ جواب مردم را سریع بدهیم؛ بدانید بدون سرمایه گذاری و بدون فعال کردن تولید اقتصاد احیا نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: آسیب شناسی از ۱۰ طرحی که فرماندار اشاره کردند انجام دهید تا مشخص شود مشکل از کجا است؛ بهانه گیری در راه اقدامات اقتصادی درست نیست؛ در گردشگری فیروزکوه می توان ۱۰ هزار شغل ایجاد کرد چرا مانع تراشی می کنید؟ ما مسئول انحراف جوانان و زنان خود در جامعه هستیم.

محمد حسین مقیمی با تحسیس تجمیع اراضی کشاورزی در شهرستان، تاکید کرد: این کار بزرگی است و باید موانع دیگر برداشته شود؛ بدانید بدون نان نمی توان زندگی کرد؛ اشتغال با سرمایه گذاری حل خواهد شد؛ اگر همراه نیستید اجازه دهید کسی که لایق تر است در جای شما بنشیند؛ با کسی که تولید ملی را تقویت می کند باید برخورد سالم داشت و گردن کسی که قاچاق می کند را باید شکست.

وی بر زمان پاسخگویی به خواسته های مردم تاکید کرد و گفت: زمان ارزشمند است؛ اقتصاد مقاومتی یعنی از زمان به درستی استفاده کنیم؛ کار سرمایه گذار باید به موقع انجام شود تا قیمت تمام شده کاهش یابد؛ نباید این طور باشد که امروز بگوئیم کار شما نمی شود و وقتی نامه وزیر یا استاندار آمد کار مردم را راه بیندازیم؛ این اشتباه است.

دیمه نیوز

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top

ارسال دیدگاه

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تهران نیوز در وب منتشر خواهد شد
free geoip