هم اکنون عضو کانال تلگرام تهران نیوز شوید
شناسه خبر:274226

مرداد ۲۰, ۱۳۹۶ و ۲:۲۱ ب.ظ

ائمه جمعه استان تهران تاکید کردند؛

رفع بیکاری باید اولویت اصلی دولت دوازدهم باشد/ کاش به‌جای گرفتن سلفی حقارت، از سرگذشت برجام سوال می‌شد

نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور مردم در شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش تهران نیوز ، نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور مردم در شهرستان های استان تهران برگزار شد.

مشروح خطبه های نماز جمعه استان تهران

 

امام جمعه تهران: شهید رجایی می‌گفت مبادا ۱۱ میلیون نفری که به من رای دادند، روز قیامت مرا مواخذه کنند

 

 آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نمازجمعه این هفته تهران در سخنانی ضمن دعوت خودش و نمازگزاران به تقوای الهی در سخنانی، اظهار داشت: در روایات آمده است که خداوند با بندگان تا سن ۴۰ سالگی با یک سادگی و چشم‌پوشی رفتار می‌کند و از او به راحتی می‌گذرد ولی بعد از اینکه به سن ۴۰ سالگی رسید خداوند به دو فرشته مامور او می گوید که از حالا به بعد با شدت و سختگیری با این آدم رفتار کنید.

وی ادامه داد: گناهانی که انسان انجام می‌دهد یک نوع نیست بعضی گناهان است که بسیار بزرگ است و انسان باید خود را برای آتش جهنم آماده کند اما بعضی گناهان اینگونه نیست. امیرالمومنین می فرمایند خداوند برخی نکات را در برخی دیگر پنهان کرده است به طور مثال غضبش  را در گناهان مخفی کرده است بنابراین باید توجه کرد که انسان نمی داند در کدام گناهی انجام می‌دهد غضب خدا پنهان شده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: سپس می‌فرماید ولی خدا را در میان مردم پنهان کرده است آن کسی که غضب او به غضب خداست و خوشحالی‌اش خوشحالی خدا، بنابراین  هیچ یک از بندگان خدا را نباید آزرده‌خاطر کنیم که شاید همین فرد ولی خدا باشد. خداوند اجابت را هم در دعایش پنهان کرده است بنابرین فرمودند که در هر دعایی حضور قلب داشته باشید

خطیب نمازجمعه تهران با نقل خاطره‌ای از شهید رجایی درباره اهتمام به احتمال مؤاخذه از سوی مردم در روز قیامت به خاطر رأیی که به او داده‌اند، گفت: شهید رجایی نگران بود و می‌گفت که ۱۱ میلیون مردمی که به من رای داده‌اند مبادا روز قیامت مرا مواخذه کنند، گاهی امام زمان(عج) ممکن است دامان ما را بگیرد و در روز قیامت مؤاخذه کند.

 

امام جمعه رباط کریم: رفع بیکاری باید اولویت اصلی دولت دوازدهم باشد/ آمریکایی‌ها زبان گویای اسراییل در منطقه هستند

 

حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران این شهر در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: توجه به عهد بستن با خدا و مردم یکی از نکاتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد، عدم تعهد و پای بندی به عهدها امروز به یک مشکلی تبدیل شده که بسیاری از پرونده های قضایی را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: تعهد در برابر زنان نیز یکی از عهدهایی است که باید به آن توجه کرد، اگر مردان بتوانند  خانواده ها را به  درستی مدیریت کنند هیچ گاه مشکلی پیش نخواهد آمد.

امام جمعه رباط کریم یادآور شد: پای بند نبود به عهدها در کار یکی از علل شکست افراد است، در واقع دود عدم پای بندی به تعهدات به چشم افراد خواهد رفت.

خطیب جمعه رباط کریم با اشاره به حرکات ناجوانمردانه اسراییل در منطقه آسیا، ابراز کرد: دشمنان اسلام می خواهند اسراییل را بزرگ کنند اما خدای متعال در جنگهایی بین این رژیم و مردم فلسطین همواره ملت فلسطین را پیروزمیدان کرده و انشالله این پیروزی ها ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام محمدی نژاد با تأکید بر اینکه مردم جهان دیگر اعتباری برای آمریکا قائل نیستند، خاطرنشان کرد: در مراسم تحلیف رییس جمهور بساری از کشورهای دنیا حضور داشتند و این نشان از اعتماد مردم دنیا به ایران و حرکت آنها در جهت آزادگی است، آنها دیگر آمریکایی ها را نمی خواهند و برای این است که از ایران به عنوان کشور مستقل حمایت می کنند.

وی به برخی از اولویت های دولت دوازدهم اشاره و تصریح کرد: دولت دوازدهم در حوزه اقتصادی و رفع مشکل بیکاری باید تلاش کند و سر و سامانی به بخش اقتصاد کشور بدهد.

 

 

امام جمعه دماوند: کاش به‌جای گرفتن سلفی حقارت، از سرگذشت برجام سوال می‌شد

 

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهردماوند که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه حدود ۹۰ هیئت خارجی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری شرکت کردند، اظهار کرد: این هیئت‌ها آمدند تا در بازگشت به کشورشان بگویند تا ایران در سایه‌سار ولایت فقیه، کشوری مردم‌سالار است و به این امنیت و اقتدار می‌بالیم.
وی افزود: این مراسم حاشیه‌هایی داشت که عکس گرفتن با نماینده عالی اتحادیه اروپا بود که به سلفی حقارت مشهور شد و کاش نمایندگان به‌جای گرفتن سلفی، به وی می‌گفتند برجام چه شد.
امام جمعه دماوند سلفی دیگری که به سلفی عزت مشهور شد، خاطر نشان کرد: ترس در چشمان داعشی خنجر به دست موج می‌خورد و یادآوری صحنه عاشورا و شجاعت در چشمان شهید موج می‌خورد.
فتاح دماوندی با بیان اینکه هنوز در عراق، عربستان، سوریه و افغانستان به زمین ریخته می‌شود و وظیفه همه ما دفاع از مظلوم است.

 

امام جمعه بخش گلستان: مردم خدمت می خواهند نه سلفی حقارت/ مسئولین باید تقوا داشته باشند

 

حجت الاسلام والمسلمین عارفی امام جمعه موقت شهرگلستان در خطبه های نماز جمعه با دعوت نمازگزاران به داشتن تقوای الهی، گفت: تقوا راه نفوذ را به روی شیاطین می بندد، و از گمراهی افراد جلوگیری می کند.

وی همچنین با بیان اینکه مسئولین می بایست بیشتر از مردم در کسب تقوا کوشا باشند، اظهار داشت: از ثمرات تقوای مسئولین اجرای درست قانون است، و مسئولی که برای گرفتن سمت می آید، باید وظیفه خود را انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمین عارفی در رابطه با نارضایتی والدین از حضور فرزندانشان در قهوه خانه ها، تصریح کرد: این مراکز به پاتوق فروشندگان مواد تبدیل سده است، و سئوال من این است، قهوه خانه هایی که غیرمجاز هستند چرا باید به فعالیت خود ادامه دهند.

وی در ادامه باتاکید بر تاسف انگیز بودن حرکت نماینده های مجلس، اذعان داشت: ما از مسئولین انتظار خدمت داریم نه گرفتن سلفی حقارت با افرادی که حرفشان تحریم کشور ایران است، و باید سعی کنیم تا به جای حقارت، حماسه بیافرینیم

امام جمعه موقت شهرگلستان به سخنان رهبر معظم انقلاب در روز تنفیذ رئیس جمهور اشاره کرد و تبیین کرد: باید به سخنان رهبر توجه داشت، و نباید گفت که رهبرانقلاب مخالف ارتباط با دنیاست، چرا که یکی از سخنان رهبر معظم انقلاب تعامل با دنیا بود.

وی در پایان باتوجه به حقوق شهروندی مردم، افزود: رئیس جمهور محبوبیت و مقبولیت خود را مدیون جمهوری اسلامی است و باید بیشتر به جمهوری اسلامی بپردازد، که این امر نکته بسیارمهمی می باشد.

 

امام جمعه باقرشهر: انتخاب شهردار مهم ترین وظیفه شوراهاست

 

آیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: پرداخت خمس و ذکات بر کسی که به او خمس و ذکات تعلق میگیرد واجب است، و باید همیشه در پرداخت آن تعجیل کرد.


امام جمعه باقرشهر ضمن اشاره به حوادث روزهای گذشته در کشور افغانستان گفت:وظیفه همه مومنین و شیعیان درهرنقطه از جهان کمک و یاری رساندن به یکدیگر در هر زمینه ای است

وی افزود:دولت های اسلامی وظیفه دارند تا امنیت شعیان در افغانستان و همه نقاط دنیا تامین شود.

آیت اله موسوی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: روز خبرنگار به پاسداشت خبرنگار شهید محمود صارمی که توسط طالبان جنایتکار به شهادت رسید به این اسم نامگذاری شده است

️ وی در ادامه با اشاره به نزدیکی شروع فعالیت پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا انتخاب اعضای شورای اسلامی را تبریک گفت.

️ وی در پایان به بیان وظیفه خطیر شوراها پرداخت و گفت: انتخاب شهردار و دهیار مهم ترین کار شوراهاست.

شهردار و دهیار باید مومن متخصص و ساکن در شهر باشند و به امور فرهنگی از جمله نماز جمعه و بنای مصلی توجه ویژه ای داشته باشند.

اعضای شورای اسلامی باقرشهر ،فرمانده های پایگاه های بسیج و نیروی انتظامی از افراد حاضر در نماز جمعه این هفته باقرشهر بودند.

 
 
 

امام جمعه اسلامشهر: سلفی با موگرینی در شأن نماینده مجلس نبود

 

حجت الاسلام والمسلمین علی قلی پور در خطبه‌های نماز جمعه ۲۰ مردادماه با اشاره به تحلیف رئیس‌جمهور منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و آغاز به کار دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: مردم انتظاراتی دارند و دولت در سایه عمل به دستورات دین و مذهب باید اقداماتی انجام دهد، مشکلات مردم باید حل شود و برای پیشرفت علمی این مملکت تلاش شود.

وی با اشاره مطالبات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور دوازدهم افزود: مقام معظم رهبری در این مراسم مطالباتی مطرح کردند که مطالبات مردم است. از جمله آن می‌توان به: استقرار عدالت، جانب‌داری از محرومان مستضعف، اجرای احکام اسلام ناب، توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عظیم کشور، رفع گرانی، تورم، فقر و مشکلات اقتصادی، اعتیاد، کم‌آبی اشاره کرد.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر  به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص حفظ وحدت اشاره کرد و گفت: دولت کاری کند که این وحدت و عزت ملی حفظ شود عزت ملی با خون شهدا و جانبازی ملت بدست آمده است.

وی با اشاره به عکس گرفتن برخی نمایندگان با فدریکا موگرینی در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور دوازدهم تصریح کرد: این اقدام شأن نماینده مجلس و مردم نبود. شأن عزت و اقتدار ملت نبود که اینچنین با خانم موگرینی عکس بگیرند و در تمام دنیا انعکاس پیدا کند. این خبط و خطا از جانب نمایندگان بود و کار خوبی نبود.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر تأکید کرد: نمایندگان مجلس باید جایگاه خودشان را بهتر درک کنند آن‌ها عصاره و نماینده این ملت هستند ملتی که در اقتدار، عزت، سربلندی، مبارزه با فساد و مبارزه با شرک و کفر زبانزد شده است. از این نمونه کارها در مجلس و در سطح مسئولین انجام نگیرد که با شأن و عزت و اقتدار مردم منافات داشته باشد.

وی با اشاره به کشتار مردم و کودکان افغانستان توسط داعش و طالبان افزود: حقوق بشری‌ها در این شرایط خاموش‌اند گویی این کودکان و اطفال بشر نیستند. یک جانی را وقتی زندانی می‌کنند و می‌خواهند درباره‌اش حدی جاری کنند حقوق بشر از بین می‌رود و پایمال می‌شود و فریادشان گوش فلک را کر می‌کند ولی در این گونه جنایت‌ها ساکت و آرام هستند.

حجت‌الاسلام قلی پور اعلام کرد: روز دوشنبه ۲۳ مرداد سالروز پیروزی قهرمانانه حزب‌الله بر ارتش رژیم اشغالگر قدس است حزب‌الله نمونه آیه: «الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا» است. انسان وقتی استقامت می‌کند امدادهای غیبی شامل او می‌شود.

 

 

امام جمعه قرچک: دولت آینده بیشتر به واقعیت ها توجه کند/ ایجاد خلل در باورها یکی از راههای نفوذ دشمن است

 

حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: علت اصلی بیچارگی بشیرت در این عصر غفلت است. توقع جامعه اسلامی و امام عصر(عج) امروز از ملت بویژه سردمداران و مسئولان بصیرت کثیر است و بصیرت قلیل و ابتدایی فایده ای ندارد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، بیان کرد: یکی از کارهای دشمن در جنگ فرهنگی و جنگ روانی القای واقعیت های غیر واقعی است، باید یقین داشت که با ایمان راسخ و بصیرت در امور پیرامونی و مسائل جاری، با بصیرت نسبت به دشمن  و بصیرت نسبت به میدان عمل و جبهه مبارزه پیروزی قطعی است.

وی گفت: به سه ترفند تبلیغ، تهدید، تطنیع دشمن باید توجه داشت و بصیرت یعنی دیدن واقعیت ها آنچنان که هستند، یکی از نشانه های اهل بصیرت نپذیرفتن ترفند دشمن است.

اسماعیلی افزود: فریب نخوردن نقشه دشمن و برعکس اعتقاد و اطاعت و عمل به فرامین ولایت الهی است ودر برون رفت از چالش های مختلف باید هشدارهای ولی فقیه را گوش دهیم، چقدر توصیه ها و رهنمودها و هدایت های ایشان را جامه عمل می پوشیم، در مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی چقدر پا جلو گذاشتیم.

وی تاکید کرد: دلیل پیشرفت علمی و صنعتی آمریکا در ۱۵۰ سال گذشته به کارگیری اقتصاد مقاومتی است، در همه بخش ها تفکر اسلامی کار ساز است و دین محمد (ص) تنها راه نجات است.

امام جمعه قرچک ادامه داد: در بخش فرهنگی چرا باور نداریم که فرهنگ اسلامی برترین فرهنگ است و ضامن سعادت اخلاقی و رفتاری است.

وی تصریح کرد: قرآن سبب بصیرت است، بیداری ها و بصیرت ها از حوزه های علمیه و  قرآن شروع شد تا رسیدن به پیروزی با محوریت قرآن بود. حالا شما را چه شده است که بدنبال مدل و روش و منطق بیگانه هستید.

اسماعیلی گفت: ایجاد خلل در باورها یکی از راههای نفوذ است، یکی دیگر از خواسته های دشمن که ما اصول و ارزش ها خود را در سیاست خارجی دخالت ندهیم و ایدئولوژی مان را کنار بگذاریم، روحیه و تفکر انقلابی را کنار بگذاریم تا جذب جامعه جهانی شویم.

وی بیان کرد:  دولت  آینده بیشتر به واقعیت ها توجه کند ، مردم را درک، دید اشرافی نداشته باشد، از ردهای پایین به بالا نگاه کند و پاسخگوی مطالبات حقه و ضروری جوانان باشد، به نشاط حقیقی جوانان یعنی با ایجاد اشتغال، رفع مشکلات جوانان مایه نشاط، امید و امنیت خانواده گی آنها را فراهم کند به خانوادهای ضعیف ولی آبرومند توجه شود.

امام جمعه قرچک در پایان افزود: در سیاست خارجی، عزت نظام و ملت ملاک باشد، خسارات ناشی از برجام باید جبران شود، در رشد و توسعه علمی کشور قدم بردارد.

 

 

امام جمعه فیروزکوه: دشمن می‌خواهد مساجد را در جنگ نرم‌افزاری خالی کند

 

 حجت‌الاسلام عبدالله اسماعیلی، خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه، امروز در خطبه‌های پرفیض نماز جمعه با تاکید بر این که در این دوره خیر و شر بسیار به هم نزدیک است، گفت: تقوا موجب نجات انسان است؛ دین و دنیا را برای دیگران ارزان نفروشیم.

وی با اشاره به شروع کار دولت دوازدهم بعد از حکم تنفیذ ریاست جمهوری، خاطر نشان کرد: بستر را مردم بعد انتخابات فراهم کردند؛ همانطور که رئیس دولت اذعان دارد دولت دوازدهم باید دوره همدلی، یکپارچگی و وحدت باشد؛ پیشرفت و تعالی هر کشوری در گرو وحدت است، اگر اختلافات دامن زده شود کشور توسعه‌ای نخواهد داشت.

اسماعیلی تاکید کرد: اگر می‌خواهید کارگاه‌های کوچک به بهره‌برداری برسد، فرمایشات و سخنان رهبری محقق شود، افزایش اشتغال و تولید را شاهد باشید باید دولت و مردم با هم همراه باشند‌؛ مردم باید از دولت منتخب حمایت کنند و دلت هم با جهت‌گیری قوی در این عرصه ورود کند.

وی با اشاره به این که کشور دشمنانی دارد و آنها به دنبال از بین بردن ایران هستند تا هدف الهی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران را عوض کنند، اذعان داشت: دولت و مردم باید در صحنه باشند؛ دو چیز مایه ناراحتی دشمن است؛ مولفه اول این است که رهبری در سخنان، عمل و در قول خود در مسیر امام (ره) است؛ مولفه دوم که موجب آزار دشمن است در صحنه بودن مردم است؛ مردم تا امروز با جان و دل حرف رهبری را پذیرفتند و عملی کردند.

خطیب نماز جمعه شهرستان با اشاره به پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با اسرائیل تصریح کرد: این پیروزی با نیروهای کم در برابر نیروهای تا دندان مسلح اسرائیل محقق شد؛ جمهوری اسلامی ایران هم ۸ سال در برابر دشمنان خود ایستاد و با یاری خدا در نهایت به پیروزی رسید.

وی بر عزم و همت دشمنان در عرصه فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فرزندان خود را از فضاهای گمراه‌کننده و هوس‌رانانه فاصله دهیم؛ امروزه فضای کشنده در خانه‌ها وجود دارد و ما از آن بی‌خبریم؛ دشمن می‌خواهد مساجد ما را در این جنگ خالی کند؛ از ابزارهای اندک خود ناامید نشوید که خدا شما را بر دشمنان پیروز خواهد کرد.

 

امام جمعه خیرآباد: در مسئله برجام انفعالی عمل کرده و نقض برجام را ماله کشی کردیم

 

حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه اول نمازجمعه این هفته خیرآباد گفت: یکی از عواملی که باعث می شود تا محبت در خانواداه تشدید شود آن است که اعضا خانواده نسبت به یکیدیگر روحیه عذرخواهی داشته باشند. 
حجت الاسلام طزری اظهار داشت: گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که در خانواده بعضی از اتفاقات صورت می‌گیرد که یکی از اعضا و خانوداه نسبت به یکدیگر دچار خطا می‌شود یا لغزشی از او صورت می‌گیرد.
وی خاطر نشان کرد: عده‌ای این روحیه را دارند که از کنار آن به راحتی رد می‌شودند و اصلاً برایشان مهم نیست که با کار و خطای آنان همسر و فرزندان او ناراحت شده‌اند و حتی خود را طلبکار هم می‌دانند.
امام جمعه خیرآباد ادامه داد: معمولاً در این خانواده محبت وجود ندارد وکم رنگ می‌شود اما عده‌ای همین که دچار خطا می‌شوند به اشتباه خود پی می‌برند و از طرف مقابل خود عذرخواهی می‌کنند و سعی می کنند خطالی خود را جبران کنند، این عذرخواهی که در روایات اسلامی هم آمده است نقش بسزایی در ایجاد محبت می کند.
حجت الاسلام جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته خیرآباد ضمن گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی بیان داشت: آزادگان سالها رنج و مشقت را با مقاومت، ایستادگی و صبر طی کردند و سرافراز وارد میهن اسلامی شدند.
امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: در خبرها آمد که گروه تروریستی داعش در یک جنایت و اقدام وحشیانه یکی از فرزندان ایران اسلامی را که به اسارات در آمده بود را به طور وحشیانه به شهادت رساندند، شهادت این شهید بزرگوار را به خانواده محترم این شهید تسلیت و تبریک عرض می کنیم و همانطور که سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی فرمود، یقیناً انتقام خون این شهید را خواهیم گرفت.

حجت الاسلام طزری تصریح کرد: این اقدام نشان داد که تنها راه برخورد با داعش، مقاومت و ایستادگی است لذا کسانی که تا دیروز شعار مذاکره با داعش را می‌دادند چگونه جواب خانواده این شهید را خواهند داد.
وی با اشاره به مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در ایران گفت: حضرت آقا فرمودند نکته‌ای که بر آن سفارش و تاکید می‌کنم این است که وجود دشمن را جدی بگیریم.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: در مساله برجام انفعالی عمل کردیم و نقض برجام‌ها را ماله کشی کردیم که اخیراً رئیس جمهور امریکا اعلام کرده است در پایبندی ایران به برجام اعتقاد ندارم و قرار بر این است که از تاسیسات نظامی ایران بازدید کنیم.
وی تصریح کرد: تا زمانی که وجود دشمن توهم فرض شود و تا زمانی که بیش از حد به دشمن اعتماد کنیم نتیجه‌ای بهتر از این نخواهد داشت.
حجت الاسلام طزری افزود: در مورد بازرسی از تاسیسات نظامی که به منظور جاسوسی صورت می گیرد همانطور که مسئولان نظام فرمودند هرگز اجازه بازرسی به آنان داده نخواهد شد و ثانیاً مساله نظامی و امکانات آن از خطوط قرمز نظام است و هیچ کس اجازه رد شدن از این خط را ندارند.

 

امام جمعه ری: سکوت سازمان ملل در برابر جنایات طالبان و داعش ننگ‌آور است

 

حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: تقوا کلید عزت و سعادت انسان است.

وی افزود: در میان امامان ما تنها امامی که مردم را به زیارت قبرش دعوت شده است مضجه شریف امام رضا(ع) است. کسی که حضرت فرموده اند: بر من واجب است زائرم را در قیامت زیارت کنم؛ کسانی که توفیق زیارت از نزدیک را ندارند روز ۲۳ این ماه با قرائت زیارت مخصوص فیض این ثواب را ببرند.

امام جمعه شهرری با اشاره به همپیمانی داعش و طالبان گفت: آنان با حمله به یک روستای شیعه نشین، ۶۰ شیعه را به قتل رسانده و زنان را به اسارت بردند. شیعه به این شهادتها عادت دارد امام راحل فرمودند شهادت خط سر آل علی است این شهدا نیز به تبعیت از امامانشان مرگشان را شهادت انتخاب کردند و این افتخار شیعه است اما سکوت سازمان حقوق بشر و سازمان امنیت ننگ آور است و سکوت مرگ اختیار کرده اند اگر همین اتفاق در کشور های جنایتکار مانند اسرائیل و عربستان اتفاق می افتاد سریع جلسه راه می انداختند.

شاهچراغی درخصوص تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری بیان کرد: مشروعیت رییس جمهور با تایید رهبر است و دوره ریاست جمهوری در جامعه اسلامی با تنفیذ رهبری دولت می تواند مشروعیت داشته باشد چیزی که باید مورد توجه دولت باشد توصیه های ده گانه رهبری است اگر رییس جمهور این توصیه ها را سرلوحه خود قرار دهد به طور قطع اقدامات بزرگی انجام می شود.

وی مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری را مساله اقتصادی و مبارزه با فقر ذکر کرد و افزود: قابل قبول نیست که چهل سال پس از پیرزوی انقلاب اسلامی ما هنوز در کشو فقیر داشته باشیم طرحی که معظم له در زمینه اقتصاد مقاومتی بیان فرمودند باید دولت همه تلاش خود را معطوف کند تا این مهم را سریع مرتفع کند.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب گفتند به دشمن دل نبندید شما می بینید که دشمن با شما و برجام چه می کند شما به مردم دل ببنیدید، اگر دولت دوازدهم به مردم متکی شود موفق می شود.

وی اظهار داشت: آزادگان ما در دوران اسارت مجد و عزت اسلام را حفظ کردند و با تحمل سختی اجازه ندادند به اسلام خدشه ای وارد شود. آزاده بزرگوار سید علی اکبر ابوترابی پناه و مرجع اسرای ما بود که بسیرا اثر گذار بود.

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top

ارسال دیدگاه

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تهران نیوز در وب منتشر خواهد شد
free geoip