هم اکنون عضو کانال تلگرام تهران نیوز شوید
شناسه خبر:290181

مهر ۲۱, ۱۳۹۶ و ۱:۰۷ ب.ظ

گزارش «تهران نیوز» از تاکید ائمه جمعه استان تهران در خطبه‌های امروز ؛

آمریکا پیوسته درپی ضربه زدن به ایران است / مسئولان محکم جلوی دولت مستکبر آمریکا بایستند

ائمه جمعه استان تهران ضمن حمایت خود از سپاه پاسداران سخنان ترامپ را به شدت محکوم کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ نماز عبادی _ سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو در شهر تهران و تمام شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

ائمه جمعه سراسر استان تهران پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی ضمن حمایت خود از سپاه پاسداران سخنان ترامپ را به شدت محکوم کردند.

 

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران

 

 

امام جمعه تهران: با روی کار آمدن ترامپ دست چدنی آمریکا آشکار شد

 آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام‌جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی جمعه امروز پایتخت با بیان اینکه اوباما در ابتدای روی کار آمدن پیشنهاد مذاکره با ایران را داد تا به‌زعم خودش مشکلات فی‌مابین حل شود، اظهارداشت: عده‌ای ساده‌لوح سخنان او را باور کردند، اما با روشنگری‌های مقام معظم رهبری دروغ اوباما روشن شد و معلوم شد که او دوست نیست، بلکه دست چدنی است که زیر دستکش مخملی پنهان شده است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: اوباما هم‌زمان با تبریک عید به ایران، کشور ما را به طرفداری از تروریسم و ساختن سلاح اتمی متهم کرد.وی با اشاره به منتج شدن مذاکرات به برجام، اظهار داشت: اندک‌اندک دستکش مخملی کنار رفت و با روی کار آمدن ترامپ دست چدنی آشکار شد.

آیت‌الله موحدی کرمانی سخنان رئیس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل را شرم‌آور توصیف و تصریح کرد: این سخنان چهره واقعی آمریکا را آشکار کرد و عمق دشمنی‌های مخفی شیطان بزرگ را به‌خوبی نمایان ساخت. آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین طی سخنانی در خطبه اول نمازجمعه تهران اظهارداشت: در زندگی فردی و اجتماعی‌مان اگر دشمن را بشناسیم مراقب خواهیم بود و اگر نشناسیم به چاه می‌افتیم.

وی تصریح‌کرد: دشمن ما دو نوع است گاهی دشمن آن آشکارا مشخص است و گاهی دشمن مخفی و خود را پنهان کرده است. خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اظهار داشت: این دشمن ما (دشمن مخفی) قوی است و ممکن است طرح دوستی با ما بریزد.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: این دشمن مخفی از دشمن آشکار خطرناک‌تر است و مسأله نفاق هم همین است و نفاق و منافق برای جامعه اسلامی خطر بزرگی است؛ قرآن نیز می‌فرماید دشمن واقعی مسلمانان همین‌ها هستند و جایگاه منافق در جهنم و در پست‌ترین جاهاست. 

وی افزود: در جامعه ما امر به معروف و نهی از منکر وضعیتش چگونه است؟ ما در این باره چه می‌کنیم در مقابل منکر ما ساکتیم؟ و خدای ناکرده راضی هستیم؟ که اگر راضی باشیم در آن گناه سهیم هستیم و اگر ساکت هم باشیم در صورتی که بتوانیم کاری کنیم و کاری را صورت ندهیم در روز قیامت در کنار آن کسی هستیم که منکر را انجام می‌دهد و جایمان در جهنم است.

خطیب نماز جمعه امروز تهران، اظهار داشت: نمایندگان مجلس در دوره قبل طرحی را تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر در مجلس به تصویب رساندند و شورای نگهبان آن را تأیید کرد و این قانون ابلاغ شد. نمی‌دانم این قانون که بسیار قانون قوی است تا چقدر توانسته عملی شود. آنهایی که باید همکاری می‌کردند چه مقدار همکاری کردند و می‌کنند.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عملی نشود کم کم جای معروف و منکر عوض می‌شود و افرادی که مرتکب منکر می‌شوند مورد پسند قرار می‌گیرند.

 

 

امام جمعه بخش گلستان: سخنان رئیس جمهور درباره حملات آمریکا به سپاه و قوه قضائیه هوشمندانه بود

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی، امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود به اهداف کفار اشاره کرد و گفت: هدف اصلی کفار خاموش کردن نور اللهی است، و آمریکا نیز می خواهد این انقلاب که نور خداست را خاموش کند و در این مسیر از تحریم، حمله نظامی و ایجاد گروهک‌های تروریستی در منطقه استفاده کرده است که به لطف خداوند موفق نشده است.

وی همچنین بابیان اینکه آمریک امروز سعی در ضربه زدن به ارگان‌ها و قوه‌ها برای ضربه زدن به انقلاب دارد، اظهار داشت: از ریاست جمهوری هم تشکر می کنیم که در مصاحبه‌های خود در رابطه با حملات انجام شده به سپاه و قوه قضائیه هوشمندانه و در مسیر درست پاسخ دادند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی در ادامه باتاکید بر اینکه ذره‌ای آزادگی در وجود آمریکا نیست، تبیین کرد: امروز آمریکا، ارازل اوباشی را به استحدام خود در می آورد تا جوانان را به گمراهی بکشند و افرادی را که به خداوند و دین اعتقادی ندارند را تامین و حمایت می کنند اما باید بدانند که جوانان ما بیدار هستند.

وی در رابطه با حرکات دیوانه‌گونه ترامپ، اذعان داشت: در پشت پرده این حرکات سیاست‌های پلیدی نهفته است و سعی دارند برخی کشورها را با این حرکات و سخنان بترسانند تا به بتوانند به یادگی به اهداف خود برسند.

امام جمعه بخش گلستان با اشاره به اجر سفر به کربلا، بیان داشت: سعی کنید در روز اربعین به کربلا سفر کنید و از اجر این روز عقب نمانید، چرا که زیارت کربلا تاثیر فراوانی در افزایش تقوا، بصیرت و آگاهی دارد.

وی درپایان باتوجه به نزدیک بودن اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: شرایط را برای افرادی که از سفر به کربلا بازمانده‌اند فراهم خواهیم کرد تا به مواکب کمک کنند و محل جمع‌آوری نذورات را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.

 

 

امام جمعه خیرآباد: سپاه به کمک تمام دولت‌ها آمده است/ جای تعجب است برخی افراد حرف‌های دشمنان را می‌زنند

امام جمعه خیرآباد در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن بیان اینکه یکی از موانع تحکیم خانواده عدم مدیریت درست در استفاده از فضای مجازی می باشد که متأسفانه باعث ایجاد مشکلات متعددی در بنیان خانواده شده است گفت: امروزه ۱۷ درصد از مشکلات که درسالهای ابتدایی ازدواج صورت می گیرد، بعلت عدم درک درست از ازدواج است که متأسفانه فضای مجازی به آن دامن میزند. 

حجت الاسلام طزری افزود: یکی از مشکلات استفاده بی رویه از فضای مجازی، کاهش گفتگو بین خانواده است بطوری که این آمار امروز به کمتر از ۱۵ دقیقه در خانواده رسیده است و خلاء آن توسط فضای مجازی پر می شود و به آن عادت هم کرده‌ایم.

وی ادامه داد: مشکل دیگر کاهش اخلاقی و پرخاشگری در بین اعضاء خانواده است و متأسفانه بر اثر عدم مدیریت این فضای مجازی از سوی مسئولان، این فضا به یک محیط نا امن تبدیل شده است و با رجوع اعضاء خانواده به این فضا، مسائل غیر اخلاقی نیز به خانواده‌ها سرایت کرده است که یک نمونه آن بی حیایی در زنان و بی غیرتی در مردان است.

حجت الاسلام جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم از نمازجمعه بیان داشت: حضرت امام خمینی(ره) در همان ابتدای انقلاب اسلامی، نهادی را به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تأسیس کردند که وظیفه آن پاسداری از انقلاب اسلامی می‌باشد.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: با نگاهی به عملکرد این نهاد انقلابی مشخص می‌شود که سپاه به وظایف خود به خوبی عمل کرده است که این را در زمان ۸ سال دفاع مقدس، در زمینه سازندگی که امروز در مناطق محروم اقدامات مثبتی را انجام داده‌اند و هر کجا که دولت‌ها توان آن را نداشته اند به کمک دولت‌ها آمده است و چه در زمانی که نیازمند کارهای فرهنگی بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: امروز با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توطئه استکبار در منطقه نقش بر آب شد و داعشی که میرفت سالهای متمادی منطقه و کشورهای اسلامی را به آشوب بکشد ولی با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بین رفتند و کشورهای اسلامی از لوث این گروه پاک شدند.

حجت الاسلام طزری اظهار داشت: اگر امروز دشمنان جرئت حمله به کشور اسلامی را ندارند به برکت توان نظامی سپاه پاسداران است و همه این دلایل باعث شده است که آمریکا تصمیم بگیرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را جزء گروه های تروریستی قرار دهد، اقدامی که نشان دهنده عجز و ناتوانی استکبار در مقابل سپاه پاسداران است.

وی خاطرنشان کرد: امروز سپاه پاسداران به عنوان یک نهاد انقلابی در منطقه خاورمیانه مورد احترام است و یکی از ارکان نظام اسلامی به شمار می‌رود و همه وظیفه داریم از این نهاد دفاع کنیم و سپاه را از مردم و متعلق به مردم و برای مردم می‌دانیم.

امام جمعه خیرآباد ضمن بیان اینکه قوه قضائیه یکی از دستگاه های مستقل کشور است و و ظیفه تامین و ایجاد امنیت را بر عهده دارد گفت: همه نهادها وظیفه دارند که به این دستگاه کمک و آن را تقویت کنند، یکی از وظایف دستگاه قضائی برخورد با مفسدان اقتصادی و امنیتی است.

حجت الاسلام طزری با بیان اینکه اگر می‌خواهیم یک اقتصاد سالم که همه در ان شریک باشند را داشته باشیم باید به قوه قضائیه کمک کنیم، گفت: جای تعجب نیست که دشمنان خارجی از این امر نگران باشند اما جای تعجب است که عده‌ای در داخل به جای حمایت از قوه قضائیه در برخورد با مفسدان، همان صحبت‌هایی را کنند که دشمنان نظام انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: این عده باید بدانند که تخریب قوه قضائیه و مانع تراشی در مسیر برخورد با مفسدان اقتصادی و امنیتی ضربه به خود آنان نیز خواهد بود و آنان نیز از این امر متضرر خواهند شد.

حجت الاسلام طزری با بیان اینکه در هفته گذشته صحبت‌هایی از بعضی مسئولان مبنی بر اینکه امام حسین(ع) با عمر بن سعد مذاکره کرد و اینکه پیامبر اسلام با مشرکان مکه عهد بست بیان کردهاند، اظهار داشت: اینکه آنان همواره عهدهای خود را می شکنند و بعد از این مطلب نتیجه می گیریم که مذاکره با آمریکا با اینکه آنان بارها نقض برجام کرده اند اشکالی ندارد و ما می توانیم با آمریکا در مسائل دیگر مذاکره کنیم هر چند آنان عهد بشکنند، این صحبت ها در اصل تقطیع آیات الهی است و مانند این است که انسان فقط لا اله را بخواند و الا الله را نخواند.

امام جمعه خیرآباد افزود: خداوند در سوره انفال آیه ۵۶ می‌فرماید « تو با آنان اگر عهد بستی آنان هر آنکه عهد خود را می شکنند » اما در ادامه آیه می فرماید اگر عهد شکسته است آنان را سخت تنبیه کن که دیگر جرئت نقض نداشته باشند.

وی تاکید کرد: این نشان میدهد که باید با آمریکا بگونه ای عمل کرد که جرئت نقض برجام را نداشته باشد یا اینکه ما هم عهدمان را نقض کنیم.

 

امام جمعه قرچک: آمریکا با خارج شدن از برجام اعتماد جهانی را از دست می دهد

 حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های  نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: بزرگترین امتحان در عرصه خدمت عرصه ریاست و سیاست و اداره جامعه است، بزرگترین معروف و بزرگترین منکر در جامعه اسلامی حاکمیت سالم یا فاسد است.

وی گفت: اگر در جامعه اسلامی کسی معتقد به مسئولیت های سالم و صالح نباشد حسینی نیست، اگر نسبت به انتخاب مسئولین کلانتر بی تفاوت باشیم یا حق محور و شایسته محور نباشیم، مدیون امام حسین (ع) هستیم، حسینی یک خط و یک راهنما، یک مهندس راه دارد و آن ولی امر الهی است، اگر اطاعت کرد موفق است.

اسماعیلی افزود: اگر شرط و شروط گذاشت و به هر بهانه ای از خط خارج شد او دیگر شیعه و حسینی نیست، از خط منصرف و نتیجه انصراف، انحراف است، در سیاست داخلی، خارجی، مواضع مختلف بین المللی نباید نگران باشد و گوش به فرمان فرمانده کل قوا باشد، خیر دنیا و آخرت را کسب می کند.

وی تاکید کرد: امروز دشمن شماره یک ملت های جهان آمریکا، مطمئن ترین، امین ترین و مخلص ترین نیروی امنیتی دنیا سپاه پاسداران را تروریست معرفی می کند، سپاهی که به اذعان همه آگاهان، امنیت منطقه را تامین کرده است ، اگر سپاه نبود دنیا غرق در تروریست می شد.

امام جمعه قرچک تصریح کرد: اگر سپاه تروریست باشد، به تعبیر فرمانده کل سپاه، ارتش آمریکا بزرگترین تروریست است و آن وقت باید دنبال سوراخ موش بگردد تا حفظ شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، بیان کرد: اگر آمریکا بخواهد از برجام خارج شود ما مشکل و مانعی نداریم آنان ضرر می کنید، اعتماد جهانی را از دست می دهند از عهد و پیمان هم پیمانانشان خود خارج می شوید ما حرکت و چرخه علمی را ادامه خواهیم داد.

اسماعیلی گفت:  عناصر داخلی فرصت طلب و جاهل حواس خود را جمع کنند، بدون حساب، کتاب و آینده نگری سخنی نگویند، نمایندگانی که فقط به دنبال شایسته سالاری هستید در انتقادتان نسبت به عملکردها و برنامه های ارزشی و مذهبی و حبل متین را زیر سوال می برید، گوش دهید اگر تبل حسین (ع) نغورد ابرقدرت های ظالم و مستکبر قرن ها جلو تر پیشینیان شما را غورت می دادند و امروز هم همه شما و ما در پناه امام حسین (ع) و پرچم عزای آن حضرت نفس می کشیم.

وی تاکید کرد: همه قوا و مسئولان بجای حاشیه پردازی ها به فکر معیشت مردم، بی کاری و مدیریت سالم و انقلابی باشند، هر روز به دستگاهای ارزشی و کارآمد تهمت زدن و نقشه کشیدن ظلم به نظام اسلامی، ملت و به خون های مقدس شهدا است.

امام جمعه قرچک بیان کرد: اتهاماتی که علیه رئیس دستگاه و قوه قضائیه شده نشات از کار فتنه گران و ضد انقلابیان است، شبکه های مغرض و وابسته به دنبال خوراک هستند و امروز بزرگترین ظلم به جمهوری اسلامی دانسته یا ندانسته خدمت به شبکه های بیگانه است .

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از شوراهای شهرستان تاکید کرد: جلوی حاشیه سازی ها و باند بازی ها را بگیرند و همین هفته شهرداری مومن و ولایتی که هم شهر را و مردم، هم جایگاها را بشناسد و در مناسبت ها با روحیه جهادی و انقلابی بتواند کار کند انتخاب کنید.

 

امام جمعه اسلامشهر: تضعیف ارتش، سپاه و بسیج خیانت است/ نباید خودمان نهادهای مقدس نظام را تضعیف کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۱ مهر با ذکر حدیثی از امام سجاد (ع) به عنوان توصیه به تقوا گفت: ایشان می‌فرمایند زبان و گفتار خوب و پاکیزه داشتن انسان را ثروتمند می‌کند و رزق را برکت می‌دهد و اجل را به تأخیر می‌اندازد و فرد را بین خانواده و اقوام محبوب و او را وارد بهشت می‌کند.

وی با اشاره به روز جهانی استاندارد گفت: انسان باید هر کاری انجام می‌دهد درست و محکم انجام دهد. متأسفانه یکی از مشکلاتی که بعضی از تولیدکنندگان کشور دارند این است که به کیفیت اهمیت نمی‌دهند و این موضوع به اقتصاد کشور ضربه می‌زند. پیامبر در این زمینه می‌فرمایند خداوند دوست دارد بنده‌اش هر کاری انجام می‌دهد محکم‌کاری کند. نباید غش در امور داشته باشیم و آن را به‌صورت خوب به مردم تحویل دهیم.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به جوسازی، شایعات و دروغ‌پردازی‌های عده‌ای در داخل و خارج از کشور علیه قوه قضاییه و سپاه خاطرنشان کرد: جوسازی‌ها در خارج از کشور چندان اهمیت ندارد چراکه آنان با ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی دشمن هستند اما چرا در داخل کشور باید عده‌ای از آنان پیروی کنند؟

وی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه یکی از سه قوه تشکیل‌دهنده نظام جمهوری اسلامی ایران است افزود: جوسازی و دروغ‌پردازی دینمان را از بین می‌برد. نباید به هر حرف و شایعه‌ای گوش کنیم و نباید خودمان نهادهای مقدس نظام را تضعیف کنیم.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر به جوسازی‌ها و اتهامات ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سپاه نیروی مقتدر نظام و مدافع ملت است که کشور را همین سپاه و نیروهای مسلح حفظ می‌کند در دوران جنگ تحمیلی نیز که بخشی از ۵ استان کشور در اشغال دشمن بود سپاه، ارتش و بسیج مردمی دشمن را از کشور بیرون راندند.

وی اعلام کرد: تضعیف ارتش، سپاه و بسیج خیانت است، آمریکا و اسرائیل چون از سپاه سیلی خوردند در پی تخریب هستند، اگر سپاه نبود داعش بغداد و سوریه را گرفته بود ملت ایران نیروهای مسلح را گرامی می‌دارند و آنان را دوست دارند.

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ در خصوص برجام و پایبندی ایران به آن تصریح کرد: همان‌طوری که مسئولین اعلام کردند برجام یک تعهد بین‌المللی است که یا باید باقی بماند که همه قبول داشته باشند یا باید از بین برود که هیچ‌کس قبول نداشته باشد که اگر از بین برود این جوانان توانمند ایران اسلامی هستند که در فناوری انرژی هسته‌ای به جایگاه‌های خود می‌رسند.

وی تأکید کرد: از نظر مردم جهان پایبند بودن به تعهد محترم است و مسئولین ما نیز دوست دارند این تعهد بین‌المللی باقی بماند ایران تنها کشوری است که تاکنون جزئی‌ترین و کوچک‌ترین قدمی برخلاف این تعهد برنداشته است.

 

امام جمعه باقرشهر: برجام یک توافق بین المللی و نقض آن بی‌آبرویی در جهان است

 آیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه پس از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی به بیان اثرات مثبت به یاد خدا بودن پرداخت و گفت: در هیچ لحظه ای انسان نباید از یاد خدا غافل شود چرا که اگر انسان به یاد خدا باشد دستش به گناه و مال مردم دراز نمیشود وهیچگاه گناه نمیکند.

امام جمعه باقرشهر در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: روز بیستم مهر ماه روز ملی کاهش بلایای طبیعی است. بلای طبیعی مانند سیل سونمامی آتش سوزی این بلایا ایجاد میشود که انسان نمیتواند جلوی این بلایا را بگیرد و این بلایا مردم را از بین میبرید اما به هرحال میتوانیم آثار مخرب این بلایا را کاهش دهیم شهرهایی مانند: باقرشهر و کهریزک در مدیریت شهری باید اقداماتی انجام دهند و مردم نیز نسبت به بافت‌های قدیمی و اقداماتی انجام دهد چون شهرستان ری، روی گسل است، ما باید به این بلایا توجه داشته باشیم و مردم باید آماده باشند و استحکامات لازم برای سازه‌ها را انجام دهند. در این خصوص آموزش و پرورش ما آموزش‌های خوبی در این به دانش‌آموزان داده است، مدیریت شهری و مردم باید همکاری کنند کسانی که مجوز ساخت میگیرند باید از مصالح استاندار و اسلکت مهندسی شده استفاده نمایند تا شاهد تلفات از لحاظ بافت‎های فرسوده یا ساختمان‌های غیر اصولی نباشیم.

آیت اله موسوی ضمن قدردانی از نیروهای جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسدارن یک نیروی مصلح انقلابی و مردمی است، همین مردم بودند که انقلاب کردند و رژیم آمریکایی شاه را سرنگون کردند.

سپاه پاسداران از میان مردم برخواسته و از مردم دفاع می‌کند، حرفهای حامیان و پرورش دهندگان تروریستها هیچ ارزشی برای مردم ایران ندارد و مردم ایران از صحبت‌های فرمانده سپاه پاسداران حمایت میکند.

️ وی در ادامه با اشاره به سنگ اندازی های آمریکا در راه برجام اظهار داشت: برجام یک توافق بین المللی است و هیچ کشوری نباید این توافق را نقض کنند بنابراین اگر یکی از این کشور ها برجام را نقض کند، خودشان را بی اعتبار و بی‌ابرو در جهان کرده است.

️ وی در پایان به بیان با اشاره به سخنان فرمانده سپاه پرداخت وگفت: دشمنان بدادند دوهزار کیلمومتری که فرمانده سپاه گفت نه از مرکز ایران بلکه از نقطه صفر مرکزیایران اسلامی است و امریکایی‌ها باید تمام پایگاه‌های نظامی خود تا دوهزار کیلمومتری از نقطه صفر مرزی ایران دور کنند. نخبگان امریکایی باید جلوی یاوه گویی‌های رئیس جمهور این کشور را بگیرد.

افراد حاضر در نماز جمعه این هفته باقرشهر آقای مجتبی پرک رئیس شورای اسلامی باقرشهر، آقای عین الله آقاپور عضو شورای اسلامی باقرشهر، آقای هاشمی سرپرست شهرداری کهریزک، آقای هادی نژاد عضو شورای کهریزک بودند.

 

امام جمعه پاکدشت: ملت آمریکا از وجود رئیس جمهور خود شرمگین باشد

حسن لزومی امام جمعه پاکدشت با تاکید به جایگاه و اهمیت اهل بیت امام حسین علیه السلام در  خطبه های نماز جمعه بیان داشت : دوران اسارت به اندازه شهادت اصحاب و یاران حضرت در روز عاشورا حائز اهمیت می باشد چراکه تببین و اهمیت اتفاقات کربلا بعد از عاشورا اتفاق افتاده است.

در همین راستا امام جمعه پاکدشت ادامه داد: بزرگترین پیش بینی توسط حضرت زینب سلام الله علیها در سخنرانی ها انجام شد که تفکر امام حسین در کل عالم فراگیر می شود و امروز ما در دنیا شاهد هستیم که فرهنگ عاشورا چطور در حال گسترش است و این وعده خواهر امام حسین علیه السلام است که محقق شده است.

لزومی با اشاره به مشکلات زیاد در مدارس و آموزش و پرورش گفت : این مشکلات به حدی زیاد است  که رسیدگی به آنها از عهده یک اداره به تنهایی خارج است و همه باید در برطرف کردن آن به آموزش و پرورش کمک کنیم تا کودکان انقلابی و باسواد تربیت شوند.

این مقام مسئول با اشاره به  ترورهای  دهه شصت توسط توسط منافقین آمریکایی تصریح کرد: در این ترورها ملت ایران شهدای زیادی اعم از مردم عادی و مسئولین را تقدیم انقلاب کردند از جمله شهدای محراب بویژه آیت الله اشرفی اصفهانی که امام راحل (ره)درباره این شهید فرمودند: “آیت الله اصفهانی آنقدر مظلوم بود که آزارش به یک مورچه هم نرسیده است”.

نماینده مقام معظم رهبری در پاکدشت ضمن محکوم کردن سخنان سخیف دولت آمریکا بیان داشت: این کشور درتاریخ خود رئیس جمهوری دیوانه تر از ترامپ ندیده است  و ملت آمریکا از داشتن همچین شخصیتی در رأس مملکت خود باید شرمنده باشند امروز کل دنیا می داند که سپاه چطور مقابل تروریست ایستادگی کرده و در قلب ملت ایران جای دارد.

وی در خصوص اهمیت سپاه و نیروهای مسلح تاکید کرد: توهین به سپاه توهین به ملت ایران است و امروز نیروهای مسلح در بین ما محبوب هستند، توهین این مردک موجب وحدت در کشور شده و تمام مسئولین از حمایت سپاه کوتاهی نخواهند کرد.

امام جمعه پاکدشت درباره جذب طلاب پسران در حوزه علمیه شهرستان گفت: طی هماهنگی با مرکزمدیریت حوزه های علمیه کشور تنها مرکزی که در ایران با مدرک سیکل طلبه می تواند جذب می کند مدرسه علمیه پاکدشت است و علاقمندان می توانند پس از مراجعه وانجام مراحل ثبت نام ظرف مدت یک هفته سرکلاس حاضر شوند.

لزومی در پایان از مردم انقلابی و شهید پرور پاکدشت خواست دوشهید گمنامی که قرار است میهمان این شهر شوند را در روز دوشنبه از میدان ساعت به سمت دانشگاه ابرویحان راس ساعت ۹صبح تشییع کنند تا بدین وسیله به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمایند.

شایان ذکر است پس از اقامه نماز جمعه پنجاه و هفتمین شهید مدافع حرم اسحاق بهسودی بر روی دستان نماز گزان تشیع و در آرامگاه ابدی خود واقع در امام زاده حمزه رضا خاتون آباد به خاک سپرده شد.

 

امام جمعه ری: برجام اگر کاری نتوانست بکند این بصیرت را به مردم داد که آمریکا قبل اعتماد نیست

 حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: یک سال پس از عاشورا یزید مردم مدینه را قتل عام کرد و بسیاری از مردم در این حادثه کشته شدند و امام سجاد(ع) در بیرون مدینه زندگی می کردند و می فرمودند ما در مکه و مدینه ۲۰ نفر یار نداریم که ما را دوست داشته باشد.

وی افزود: در همین دوره عبدالملک بن مروان گفت اگر کسی مرا توصیه به تقوا کند گردن او را خواهم زد، در این شرایطی باید ببینیم امام سجاد باید چه کند تلاش ایشان زمینه احیای اسلام را فراهم کرد.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه امام سجاد(ع) در امور سیاسی مداخله می کردند، افزود: امام سجاد کسی نبود که آرام بایسند و می فرمودند کشته شدن عادت خانواده ماست.

شاهچراغی در خصوص سخنان ترامپ و تهدیداتش بیان کرد: ما در طول این سالها تجربه کردیم که همه ریاست جمهورهای آمریکا ما را تهدید کردند و ترامپ رییس همه دیوانه ها است و خود آمریکایی ها هم به دوانه بودن وی اذعان داشته اند ما باید منتظر بمانیم ببینم چه غلطی می خواهد بکند.

وی ادامه داد: از روز نخست بنای نظام مقدس اسلامی این تحریم ها وجود داشته ولی هیج اثری بر ما نداشته و نخواهد داشت آنان بارها به ما گفتند که گزینه های ما روی میز است گزینه های او هم معلوم است چیست یا تحریم اقتصادی است و یا جنگ است.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: آنان باید بدانند که ما نیز گزینه هایی روی میز و زیر میزداریم ما فرهنگ عاشورا داریم اگر ما را تحریم اقتصادی کنند ما فرزندان رمضانیم و روزه خواهیم گرفت و اگر به ما حمله کنند فرزند عاشورا هستیم و زیر بار ذلت نمی رویم.

شاهچراغی با اشاره به سخنان امام که از اول انقلاب بارها فرمودند؛ آمریکا قابل اعتماد نیست اما بعضی ها نمی پذیرفتند اما حالا حداقل چیزی را که ما بیان می کنیم برجام اگر کاری نتوانست کند این بصیرت را به مردم داد که آمریکا قبل اعتماد نیست و جهان هم این را فهیمد.

وی بیان کرد: آمریکایی ها پرونده سیاهی در خیانت به ملت ایران دارند و همانگونه که مسوولان گفتند آمریکا دیگر قابل مذاکره نیست. مسوولان نیز قصد خدمت داستند که رفتند برجام را انجام داند اما الان که فهمیدند آمریکا اهل مذاکره نیست باید پشتیبان ولایت باشند.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه در آستانه سالروز شهادت شهید محراب قرار داریم، گفت: امروز جنابات داعش و قساوت قلب آنها را ببینید منافقین دهه شصت خیلی بدتر از داعش عمل می کردند.

 

امام جمعه شهرقدس: تروریست خواندن سپاه عواقب بدی را برای آمریکا به دنبال دارد

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در ابتدای خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوا و رعایت حدود الهی افزود: داشتن تقوا و وحدت یک سلاح بزرگ در برابر فتنه‌ها و تفرقه‌ها است که تمامی ملت های اسلامی با الگو گرفتن از نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت را سر لوحه تمامی برنامه های خود قرار میدهند.

وی ضمن اشاره به موضوع عبرت ازحوادث تاریخ؛افزود: ما باید از گذشته عبرت بگیریم چرا که تاریخ به ما نشان می دهد نام چه کسانی و چرا برای همیشه ماندگار شد که یکی از مهم ترین قیام های تاریخ اسلام و بشریت قیام عاشوراست که برای همه آزادگان دنیا درس بزرگی است که اگر به آن توجه کنند، سربلند و سرافراز خواهند شد.
خطیب جمعه شهرستان با بیان اینکه کشورهای اسلامی قیام عاشورا را سرلوحه تفکرات خویش در مقابل مبارزه صهیونیست و داعش قرار دهند، افزود: امروز ایران تنها کشور قدرتمندی است که در برابر استکبار و اسرائیل ایستاده است و پیام عاشورا را به گوش جهانیان می رساند و امریکا و اسرائیل را که برای رسیدن به اهدافشان در منطقه داعش را ایجاد و تجهیز نمودند، به تنگنا رسانده است.

میر احمدی با شاره به اظهارات اخیر مقامت آمریکا در خصوص سپاه عنوان کرد: سیاستمداران امریکایی که خود پرورش دهنده ترویست و سرآمد ناامنی در منطقه هستند، سپاه پاسداران را که حامی مظلومان دنیا است تروریست می گویند که البته این امر بدلیلی شکستی است که از سپاه در منطقه متحمل شده اند .
وی ادامه داد:یاوه گویی های اخیر ترامپ نشان از تزلزل و شکست این کشور در مقابل قدرت جمهوری اسلامی ایران است که بدعهدی آنان در مساله برجام و تروریست خواندن سپاه قطعا عواقب بدی را برای آنان به دنبال دارد.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه به شهادت پنجمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانیدر ۲۳ مهر ماه سال ۶۱ به دست منافقان اشاره کرد و افزود:ایشان پس از ۸۰ سال زندگی پرافتخار خود و خدمت به اسلام و قرآن توسط یکی از مزدوران امریکا و منافقین کوردل در سنگر نماز جمعه مسجد جامع و در محراب نماز به افتخار شهادت نائل آمد و طومار زندگی پرافتخارش نه تنها بسته نشد بلکه همچون کتابی ارزشمند برای آیندگان باقی ماند.

وی در خاتمه ضمن تسلیت شهادت جان سوز امام سجاد(ع) گفت: امام سجاد(ع) قافله سالار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود، که با فریادهای کوبنده و دفاع جانانه خود، مظلومیت پدر بزرگوارشان و شهدای کربلا را اطلاع رسانی کرد، روشنگری آن حضرت، بساط بنی امیه را برچید و پیام شهدای کربلا را به گوش جهانیان رساند.

 

 

امام جمعه موقت نصیرشهر: دولت به فکر رفع بیکاری باشد/ سنگ اندازی ها را کنار بگذاریم

حجت الاسلام افخمی،امام جمعه موقت نصیرشهر در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که باحضور آحاد مردم خداجو، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در مصلی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: امام سجاد(ع) پس از عاشورا نقش مهمی را در تبیین رسالت امام حسین(ع) و حوادث کربلا بر عهده داشت، ایشان توانستند به درستی مفاهیم عاشورا را به نسل پس از عاشورا منتقل کنند.

امام جمعه موقت نصیرشهر ادامه داد: امام حسین(ع) برای احیاء دین اسلام در جامعه به کربلا رفت و سختی ها را با جان و دل تحمل کرد، چرا که در آن زمان یزیدیان سعی در فراموش کردن دین داشتند و این شد که دین اسلام همواره در جوامع اسلامی جاری شد.

حجت الاسلام افخمی تأکید کرد: امام حسین(ع) در جریان حادثه کربلا سعی داشت تا قرائت نماز اول وقت را به مردم یاد دهد، ایشان تأکید داشتند تا نماز خوانده شود و زکات و دستگیری از فقراء جامعه فراموش نشود.

خطیب جمعه موقت نصیرشهر ابراز کرد: مردم مشکلات معیشتی دارند و بیکاری جامعه را دربرگرفته است و امیدواریم مسئولان در این راستا اقدامی را انجام دهند چرا که مردم در رنج هستند.

وی با اشاره به برخی از مشکلات  زائرین خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت به جای حل مشکل  زائرین امام حسین(ع) سنگ پیش پای آنها می اندازند و این کمکی است که دولت به مردم می کند.

 

امام جمعه فیروزکوه: امامت و ولایت مداری در سراسر نهضت عاشورا موج می زند/امریکا همواره به دنبال بدعهدی و عهدشکنی است

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله اسماعیلی، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با اشاره به علل و اسرار ماندگاری کربلای اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: علت ماندگاری موج انقلابی که سراسر دنیا را گرفته است حتی کفار را تحت شعاع این نهضت قرار داد، چیست؟ اعتقادات، احکام و معارف در نهضت سیدالشهدا(ع) موج می زند؛ توحید، حق مداری، تکلیف مداری در قیام حضرت آن چنان پررنگ است که هیچ کس تا کنون نتوانسته خدشه های حقوقی وارد کند.

وی با تاکید بر این که سیدالشهدا(ع) اصول و فروع دین را عملا در روز عاشورا نشان دادند، اذعان داشت: امامت و ولایت مداری در سراسر نهضت عاشورا مشاهده می شود؛ همه تحت شعاع ولایت هستند؛ در بحث عدالت در عاشورا هیچ چیزی کم نگذاشته شد؛ قیامت و معاد، نماز و روزه و هر موضوعی از اصول و فروع دین در این حادثه پررنگ است؛ علت ماندگاری این نهضت را به عینه مشاهده می کنید چون در مسیر دین خدا قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اخلاق خاطرنشان کرد: صبر، خویشتن داری، ایثار، رشادت، وفاداری سیدالشهدا(ع)، نقطه پایان را بروز دادند؛ سیدالشهدا ۵۰ خطبه در اتمام حجت در روز عاشورا داشته است که دست دشمنان به خون امام و حجت خدا آلوده نشود.

وی در خطبه دوم این نماز وحدت بخش با اشاره به وضعیت منطقه گفت: اگر در منطقه نگاه تقابلی به جمهوری اسلامی داشته باشیم، دو حرکت گرگ صفتانه و موریانه صفت از ابتدای شکلگیری انقلاب اسلامی ایران تا امروز وجود دارد؛ این حرکات با پشتیبانی امریکا و حامیانش در منطقه با شعار ایران هراسی انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعلیی افزود: دشمن برای این که اسلام، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را در ایران محدود کند و اجازه صدور آن را ندهد، اقداماتی همچون راه اندازی جنگ قومی، تحمیل جنگ ۸ ساله، تحریم اقتصادی، ترویج فرهنگ فساد و بی حجابی در قالب فضای مجازی یا فضای حقیقی، جنگ مذهبی-قومی در منطقه با انگیزه حاکمیت بخشی القاعده و داعش و تکفیری ها، راه اندازی جنگ روانی با محوریت برجام، تجزیه کردستان، سپاه هراسی را انجام داده است.

وی تاکید کرد: در بحث برجام سود برای امریکا و ضرر و خسران برای ایران است؛ امروز اختلافی بین ۵+۱ در دنیا مشاهده می شود؛ کشورهای اروپائی اذعان دارند نمی شود امریکا خود را از برجام جدا کند اما امریکا دنبال بدعهده و عهدشکنی است؛ طبق گفته رئیس جمهور ایران اسلامی آنها گمان می کردند ایران را با داعش ۲۰ سال می توانند سرگرم کنند اما ۵ سال این مسئله جمع شد.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: داعش زمین گیر و تضعیف شد چون امریکا اینها را در دامن خود نگه داشت تا در منطقه جولان دهند و جلوی این جولان را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفته است؛ امروز اروپائیان از سپاه هراسی حمایت نکردند؛ همصدا و همگرا این توطئه جدید امریکا نشدند؛ آن چه برای گسترش انقلاب اسلامی و حمایت از آزادی خواهان در جهان و تودهنی زدن برای بدخواهان جهان نیاز است، اتحاد و یکپارچگی است؛ پا به پای رهبری رفتن را می طلبد که امروز چیزی غیر از این نیست.

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top

ارسال دیدگاه

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تهران نیوز در وب منتشر خواهد شد
free geoip